Nyt loppu köyhyys ja valitus , kun saatiin onnistunut loppuun myyty tapahtuma tahto areenalle. Lippujen hinnat 58,e vip lippujen hinnat 130 e eivät vähentäneet osallistuja joukkoa, joita oli jopa jonoksi asti. Pallon pelaajille tämä tuottaa lisää ahdistusta etsiä uusia pelikenttiä, kun tahto areenan käyttö lisääntyy show tapahtumiin .
Tahto areena
Anonyymi-ap
6949
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oli selvää, että lietealan suurnäyttely saa pitäjämme väen liikkeelle ja liput myyrään oitis loppuun!
Areenalla esillä ens vuaren kalustouutuuksia kaiken kansan ihailtavaksi sekä musisointia pitäjän oman trio shaissen toimesta. Omia eväitä ei tartte ottaa, sillä myynnisä krillimakkaraa ja pernasalaattia. Lietemiehen luento alkaa pualiltapäivin joka päivä ja kestää parisen tuntia. Aiheena lietteen vaikutus pitäjämme hyvinvointiin.
Pallon pompottelijat ja potkijat , muovimailojen heiluttelijat, turhautuvat . Nyt on alkamassa uusi ajanjakso .
Mitä siellä nyt on tapahtumassa?
Uusi linja jako . Bisnes ja raha sisään, pallonpotkijat ulos verryttelemään raikkaaseen ulkoilmaan.
Hyyppä ei ole vielä ehtinyt reagoimaan, mutta kenties toteamus , kyllä nyt on mukavaa kun saadan säästöpankki säätiön rahat tuottavaan toimintaan .
Minulla aina edelleenkin särähtää korvaan tuo "Tahto areena".
Nimestä tulee vääjäämättä mieleen Aatun 1930 -luvun Saksa, ja siellä teetetty nazien propagandalokuva, Tahdon_riemuvoitto.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Tahdon_riemuvoitto