Toimittajat ja tuotteistajat saavat aina laukkunsa täyteen. Ihmissukua pakenevaa on hienoa ymmärtää hänen poistuttuaan - sitten kun hänestä kaluttu on hygienisesti ja korskeaan hintaan poimittavissa myyntipöydältä.
Laukku Leenan perintö
Anonyymi-ap
7580
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kova hinta kirjalla. Kiertolainen muni kultamunia toimittajalle, jonka ei varmaan tarvitse odotella liftikyytejä, vaan voi ajella pirssillä.
Kääkö katteeks toiset saa sinä et
Yleensä nuo omakustannelipareet on 10-12 euroa. Äivän järkyttävä pyyntö tuosta omakustanteesta!!
Kyllä Leenan stoori on kirjan ansainnut, mutta tuo toimittajan nyrkkipajassa tuotetun pehmeäkantisen tuotoksen hinta jo kertoo mistä on kyse. Leenan laukut oli kai kiire koluta, kun hän poistui keskuudestamme. Leenan hautajaisissa ei ollut yhtään ihmistä, joten ei tuo toimittajakaan näyttänyt läheinen olleen, tai sitten ei vain katsonut tärkeäksi olla paikalla.
Sellaista se on, ei ketään saattamassa viimeiselle matkalle, mutta vainajan jälkeensä jättämä tavara kiinnostaa.
Olis antanut kuolleen pitää yksityisyytensä. Varsinkin kun hän itse ei julkisuuteen hakeutunut. En arvosta.
Tökeröä toimintaa tuolta toimittajalta.
Mutta ei täällä Jämpsässä siihen kukaan puutu kun se on jonkun tuttu.
Surullista!