Tähän viestiketjuun kokemuksia ja muuta keskustelua kyseisestä sairaalasta
👇🏥🚑👨⚕️👩🏻⚕️
Kuopion Yliopistollinen Sairaala (KYS) kokemuksia?
21
1533
Vastaukset
- Anonyymi
Hoito hyvää, lääkärit ja hoitohenkilöstö ammattitaitoista ja ystävällistä, mutta harvakseltaan kävijälle itse rakennuskompleksi on kuin labyrintti.
Omien kokemuksieni perusteella voin suositella KYS :siä kaikille muillekin sairaalahoidon tarpeessa oleville. - Anonyymi
Huippu hoitoa sydänosastolla ja muualla, suurimmat kiitokset ja jaksamista koko henkilökunnalle, Ymmärretään me kaikki hoitoa tarvitsevat olla oikeesti kiitollisia jokaisesta sairaalan työntekijästä, hattu päästä.
- Anonyymi
👍👍
- Anonyymi
Erittäin hyviä kokemuksia Kysin lääkäreistä, ammattitaitoisia, ystävällisiä, asiakasta kuuntelevia.
Ja nimenomaan Kysin puolella. - Anonyymi
Miettikääpä miten monen elämä on lääketieteen varassa ? Ihmisen
elinikä on kohonnut merkittävästi vaikkapa 50 vuodessa. Mitä itse
ollaan valmiitt asian hyväksi tekemään ? - Anonyymi
Mt-diagnoosin aiemmin saaneiden ei kannata mennä päivystykseen, tai odottaa, tai olettaa saavansa asianmukaisia, tai ainakaan somaattisen puolen tutkimuksia. Sen verran asenteellista on valitettavasti se suhtautuminen, tai kohtelu terveydenhuollossa, ainakin tällä alueella. Joidenkin kohdalla on laitettu automaattisesti psykalle.
- Anonyymi
Olen samaa mieltä. Itse olen kokenut vain halveksuntaa ja takapäin ilkkumista. Opiskelijat laitetaan valvomatta hoitamaan...Raiskattunakin sinne mennyt ja ei otettu todesta, tutkimuksetkin tehtiin kun niin vaadin. Entinen mt-diagnoosi alla, liekkö se siihen vaikuttanut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen samaa mieltä. Itse olen kokenut vain halveksuntaa ja takapäin ilkkumista. Opiskelijat laitetaan valvomatta hoitamaan...Raiskattunakin sinne mennyt ja ei otettu todesta, tutkimuksetkin tehtiin kun niin vaadin. Entinen mt-diagnoosi alla, liekkö se siihen vaikuttanut.
Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen samaa mieltä. Itse olen kokenut vain halveksuntaa ja takapäin ilkkumista. Opiskelijat laitetaan valvomatta hoitamaan...Raiskattunakin sinne mennyt ja ei otettu todesta, tutkimuksetkin tehtiin kun niin vaadin. Entinen mt-diagnoosi alla, liekkö se siihen vaikuttanut.
KYS, sen päivystys ja jopa psykiatrisella puolella toimivat eivät todellakaan aina usko kohtaamiaan potilaita ja sitä, mitä he sanovat. Tämä on enemmän sääntö, kuin poikkeus. Jos on yhtään mahdollista, älkää kukaan koskaan hakeutuko yhteenkään tämän alueen psykiatriseen sairaalaan. Koska jos saa yhdenkään mt-diagnoosin, se leimaa hänet koko loppuelämäksi. Potilasta ei kuunnella, eikä uskota missään asiassa, mitä hän sanoo. Potilasta pidetään vain mt-tapauksena. Somaattisia tutkimuksia ei välttämättä tehdä, vaan mt-taustan omaavat lähetetään surullisen usein psykiatriselle osastolle.
Kiitellyssä ja niin kovin kehutussa Kuopion yliopistollisessa sairaalassa harjoitetaan paitsi rasismia, asenteellisuutta, myös potilaiden priorisointia, erittäin ja valitettavan paljon. Tämä on asia, jota ei tuoda tarpeeksi valoon. Mutta tätä on harjoitettu kyseisessä sairaalassa jo useita vuosikymmeniä.
- Anonyymi
Aina, kun olen tarvinnut olen saanut hyvää hoitoa.
- Anonyymi
Parempi ku en sano mitään.
- Anonyymi
🏥🏥
- Anonyymi
No kai siellä moni asioinut😄😄
- Anonyymi
No niin...?
- Anonyymi
Lisää?
- Anonyymi
no sehän on sanottu että yks euroopan parhaimmista sairaalista,hienot tilat jne, mutta jotkut hoitajat ovat tosi ylimielisiä/ilkeitä jne onhan niitä hyviäkin sitten
- Anonyymi
Ei tietoa.
- AnonyymiUUSI
Olisi pitänyt lähteä sydän operaatio tänä vuonna seitsemäksi mutta lähtenyt perunajan pois Ei nyt sepelvaltimilla kuvausta niin vähällä perustella kummiskaan
- AnonyymiUUSI
Sairaalaan saa tulla vain terveenä ettei taudit leviä!!
Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 563746
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.463147Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1532949Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,402816SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.752406Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s611911Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a231888Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1221757Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai681170- 841162