Kyllä on Helenan elämä helppoa! Istuu vaan kynttilänvalossa ja takkatulen loimussa Raamattua lukien päivät pitkät! Mukeja välillä kaupaten! Kun aika tulee pitkäksi, niin someen ex-miestä haukkumaan!
Ei paljon työnteko häiritse rouvaa!
Ei paljon työnteko häiritse rouvaa!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei ole helppoa Helenalla. Taannoin huuteli apua polttopuiden hommaamiseen. Kukaan ei auttanut, itse piti hakea polttopuita Tokmannilta. Ei ole helppoa ei.
Ottaa kirveen käteen ja hakkaa puita. Hermot lepää kun ei voi muuta kuin keskittyä ettei kirves osu polveen saa samalla raitista ilmaa. Suosittelen.
Puut ei tule muillekaan huutelemalla. Puita on myynnissä, tai tehdä itse jos on metsää. Hellu sai jo miljoonan, missä rahat. Ilkeää vaatia ilmaisia puita. Kun saanut kaiken ilmaiseksi, ei tajua ettei mitään saa ilman rahaa. Asuu ilmaiseksi, ei mitään asumiskuluja, luulis olevan rahaa, saa elatus apua exältä, ex maksaa kaikki lasten kulut.
Harvempi täällä ilman työntekemistä selviää, mutta helena näkyy pärjäävän. Tyhjäntoimittaja joka lentelee mannerten väliä, ajaa autoa jkummallakin mantereella. Kuka tätä elättää?
KELA kenties?
KELA on sekä köyhän, että elämässä epäonnistujan turvana.
En usko että Kelalta saa suuriakaan summia, toimeentulotuki kriteerit on tiukat. Puhujapalkkiot, kosmetiikka- ja fanituotemyynnit, myös lahjoitukset lasketaan tuloiksi. Ihmettelen kyllä itsekin miten elää noinkin varakkaan näköistä elämää vaikka köyhyyttään mesoaa.
No, onko hänellä oikeastaan juurikaan menoja? Ruokakulut, polttoainekustannukset. Mitä muuta? Ja eikö Mikko maksa elareita jonkun 1400 €/kk? Ei sillä kroisoksena elellä, mutta elellään kuitenkin.
Eikös saa elatusta exältä. Sossuun vietävä tili otteet.
Maksaako asunnosta mitään sähkö, vesi. jäte , kiinteistö verot ym. maksut.
Miten se asia sinulle muuten kuluu?
Eiks tää yksi Sofia pärjää, koska on ansiotulot 0 euroa median mukaan.
Sofiallakaan ei ole kotia.
EX maksaa kaikki lasten kulut ja vielä maksaa lasten olemisesta äidin luona.
Ilmeisesti on tarkoitettu lasten kuluihin mutta taitaakin mennä exän omiin menoihin. On toi törkee ämmä, ilkeää vielä haukkua Mikkoa jonka ei todellakaan enää tarvitse elättää tota korppikotkaa.
Mitkä puhuja palkkiot. Juorulehdiltä, kun harjaa ex puolisoaan.
Se on helppoa elää Öky-talossa, odotella rahoja kun vertaa siihen, että asuisi Lasnamäessä räntäsateessa, siivoaisi paskaisia rappukäytäviä (joissa haisee mahorkka ja venäläisnaisten hiki ja halpa hajuvesi)
Elämä on upeaa, kun sen oikein oivaltaa..
Ajelee A8 Audilla ja nauttii elämästä - pyörii kauppakeskuksissa ja tekee heräteostoksia, timantteja turkkeja jne.
On hieno taito ihmisellä, kun menee rikkaisiin naimisiin!
Tänään Sewenissä ihania kuvia hääjuhlista ❤️💙
Natalie niin äärettömän kaunis morsian, Mikko onnellinen vierellään.
Odottakaahan hetki, kohta Jelena keksii hyvin raflaavan uutisen, olisko jotain kaltoin kohtelua! Se kateus ja katkeruus, paha tauti on.
Mainitsit kaksi työpaikkaa
Kunpa Mikko maksaisi osuutensa pois, niin Helena pääsisi pois Kakskerrasta