Kahvin hinta

Anonyymi-ap

Telkkarissa just puhuttiin että kahvipaketin hinta voi nousta 10€/ pkt. Kyl sit rupee olleen jo liian kallista. Nyt on paljon kahvitarjouksia ja kannattaa ostaa aina kun käy kaupassa

5

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tai sitten vaihtaa kokonaan vihreään teehen. Terveys kiittää.

    • Anonyymi

      Hyi, en tykkää teestä. Se on vihtavettä

    • Anonyymi

      Teen valmistus on hiukan tarkempaa hommaa ja olen huomannut, että monet vaan kupissa teepussin pyöräyttää ja sillälailla siitä vihtavettä tuleekin mutta riittävästi mustaa teetä ja antaa rauhassa hautua niin onhan se vaihtelua kahveelle vaikkei sitä korvaakaan. Täytyykin alkaa teen hintoja tarkemmin katsomaan kun aika kallista sekin näytti olevan kun eilen mielenkiinnosta kaupassa katsoin.

    • Anonyymi

      Tarvii kans katsoo kun meen kauppaan , en oo pahemmin katsellut.

    • Anonyymi

      Riippuu aika paljon menekistä, eikä toi kymppi kova hinta ole jos vertaa parempiin kahveihin. Mä oon yksin pärjännyt monta vuotta tarjouskahveilla, ja nytkin on yli 20 pkt jemmassa. 1 pkt 450-500g kestää noin 10 pv.

      lajijasuris

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      125
      6639
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      54
      5692
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      79
      4438
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      89
      4321
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      121
      4122
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1466
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      347
      1290
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      28
      1272
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1267
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      36
      1000
    Aihe