Savisaari polleputti

Anonyymi-ap

Joo, alunperinkin lähti golfutopia Savisaaressa liian korkeelle putille, putos ja uppos...
Hankkeessa on ainut hyvä asia kun golffista mitään ymmärtämättömät eivät tulleet höynäytetyksi ja menettäneet rahojaan. Kiitos Kuopion kaupungin päättäjät kun ette mahdollistaneet tätä hallitsematonta golf-vouhotusta.

7

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pelleputti sopisi nimeksi paremmin.

    • Anonyymi

      Golffi on syvältä, on hyvä että sinne upotetuksi aiotut verorahat saadaan nyt monen eri henkilön torilla toivoman keskustan koirapuiston toteuttamiseen.

    • Anonyymi

      Oliko tämä edes missään käsittelyssä muualla kun haaveilijoiden unissa?

    • Anonyymi

      Kirkolliseen toimintaan mieluummin sijoittaisin.

      • Anonyymi

        Tokihan sillä rahalla saisi monta laatikollista ehtoollisviiniä, mutta toisaalta rahat olisivat paremmassa turvassa maassa kuin jumalattomien suussa.


    • Anonyymi

      Jokainen nyt vastustammaan tätä putti-vouhotusta, tässä voi olla taas yksi tarpeeton kompastuminen joka lopulta päätyisi veronmaksajien piikkiin.

    • Anonyymi

      Kyllä on väkisin ajettu asia.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisit vihdoin ymmärtää

      Kuinka hirviö mun silmissä olet/olette. Antaisitte mun vaan nyt olla, että palaudun tästä edes joskus.
      Ikävä
      22
      2844
    2. Onko yhtään

      Ikävä mua.
      Ikävä
      112
      1788
    3. Keskisarjan puheet olivat ihmisarvoa alentavia

      Purra ilmoitti Lauantai-aamuohjelmassa hyväksyvänsä Keskisarjan puheet. Orpon ilmoitus tänään: "Yksikään hallituspuolue
      70 plus
      231
      1492
    4. Olipa kiva nähdä pitkästä aikaa

      Joku ihminen vaan kolahtaa! Ei sille voi mitään!
      Tunteet
      19
      1420
    5. Laita lyhyt tunniste kaivatullesi

      Laita lyhyesti joku avainsana, jolla kaivattusi voi sut tunnistaa🤗
      Ikävä
      85
      1388
    6. Aitiopaikalle

      Kyllä se sinäkin vielä pääset seuraamaan oikein aitiopaikalta ;-)
      Ikävä
      245
      1338
    7. Ulkomaalainen yrittäjä

      Minkäs alan yrittäjä tämä herrasmies on/oli? Poliisi epäilee varkautelaista 44-vuotiasta miestä entisen puolisonsa murh
      Varkaus
      27
      1239
    8. Kannattaako omaan intuitioon luottaa

      Kun minulla on tunne, että se mies tykkää minusta yhtä paljon kuin minä hänestä? Siksi olen näin kauan tätä kaipaamista
      Ikävä
      67
      983
    9. En tiedä sinusta

      Mutta minä kaipaan sitä meidän välillä vuosia sitten käytyä "säpinää". Edellytykset oli vaikka mihin, varsinkin kun olet
      Ikävä
      25
      982
    10. Olen niiiin vihainen sille naiselle...

      Ymmärrän todellakin sua, jos koet joskus olevasi sodan keskellä. OMG. Anna sun kaikki kestää. Tsemppiä 🙏
      Suhteet
      16
      957
    Aihe