Kolmen vuoden päästä seuraava miljoona
Kouvolalainen KHT-tilintarkastaja Janne Virtanen on seurannut sivusta Kinnon ja Kohoan yhteishanketta mielenkiinnolla alusta alkaen. Hän kummastelee, miksi Kasarminmäki tyhjennettiin, kun Kinno ja Krao siirtyivät Kohoaan.
Säkillä valoa pimeään Kouvostoliittoon, Kymenlaakson Sheikkien pääkaupunkiin.Коувола eli Kouvola
https://hikipedia.info/wiki/Kouvola
Lisämiljoonalla ehkäistiin Kohoan konkurssi , mistä kouvolalle miljoonat
2
253
Vastaukset
- Anonyymi
Virtanen muistuttaa, että Kouvolan ensi vuoden budjetissa todetaan, että kiinteistömassaan kohdistuu paineita, koska Kymenlaakson hyvinvointialueen toiminta kaupungilta vuokratuissa tiloissa tulee vähenemään.
Virtasen mukaan tämä on täytynyt olla päättäjillä tiedossa jo silloin, kun Kinno päätti lähteä mukaan Kohoa-hankkeeseen.
– Mitä kaupunki ja Kinno tekivät? Ostivat lisää toimitilaa ja investoivat siihen muutaman miljoonan, Virtanen sanoo.
Elinvoimajaosto käsitteli asian salaisena
Elinvoimajaosto käsitteli Kinnon lisämiljoonaa salaisena asiana 17. syyskuuta. Tiistaina apulaiskaupunginjohtaja Tuukka Forsell toimitti pyynnöstä pöytäkirjanotteen Kouvolan Sanomille. - Anonyymi
Eihän tuo ole mitään muuta kuin verovarojen kuppaamista. Samaa tekee rajan takana toveri Putin hieman suuremmassa mittakaavassa ja teki myös rättipää Al- Assad mutta sillehän tulikin jo hieman kiire....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963611Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572257Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432092
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4781223- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043