toivoo jouluviestiä, joululahjaa tai kohtaamista uuden vuoden juhlinnassa.
Itse kun ei tietenkään voi tehdä mitään.
Mulla vuosi on ollut tapahtumarikas. Avoliitto ja vauva.
Toivottavasti teillä täällä on yhtä hyvä ens vuos kun mulla tää mennyt.
Mutta muistakaa… se onni vaatii sitä että itsekin tekee asioille jotain. Ei se onni tule sillä että kirjoittaa s24:ään toiveen
Itse kun ei tietenkään voi tehdä mitään.
Mulla vuosi on ollut tapahtumarikas. Avoliitto ja vauva.
Toivottavasti teillä täällä on yhtä hyvä ens vuos kun mulla tää mennyt.
Mutta muistakaa… se onni vaatii sitä että itsekin tekee asioille jotain. Ei se onni tule sillä että kirjoittaa s24:ään toiveen
Vastaukset 21
Vanhimmat
No tuliko nyt hyvä mieli kun sai saamattomia läväistä nahkaremmillä korville :)
Tuo on ihan totta, mitäpä tuohon lisäämään.
Lumppu saatana. Kävit köyhä ämmä täällä sekottamassa pakkaa. hajottamassa suhdetta. nait rahaa. äpärän kanssa. haluat sen kaiken itsellesi tekeytymällä avoliitossa jo paksuksi.ja hengen vanhemmalta isännältä. ja nyt irvailet siellä maha pystyssä. on sulla pokkaa! taidan kertoa sille pojalle kuinka mustana sut näen pöydällä. puhut köyhyydestä. Karma tulee pahoille.
Minkälainen ihminen tulee vapaaehtoisesti ikäväpalstalle kirjoittelemaan, jos ei kerran ikävöi ketään? Mikä tahansa on parempi ajanviete kuin tämä.
Sinulla on hyvin vakamielinen asenne tähän keskustelupalstaan. Mitä lie tarkoittaa tämä vapaaehtoisuuteen liittyvä asia, lähinnä tulee mieleen maaninen päivystäminen.
Näytäthän itse esimerkkiä?
Kuka rupee jonkun randomin kanssa tekemään vauvaa ja muuttamaan yhteen vuodessa?
Narsisti joka roikkuu epätoivon vimmalla siinä ainoassa jonka sattuu saamaan.
samaa mieltä👍ja tossa on nuoltu jo kovaa
Gubbe joka maalaa jotain naista työkseen...
Käytöstapoja ei ole ainakaan sinulla minkäänlaisia
Ja sitten tuollaiset vielä "kasvattaa" lapsia 🙄
"Kasvattamis"ohjeistukset on menneet jo liian pitkälle Ennen lapset syntyi ja oli siinä perheessä luonnollisesti ja vahvat selviytyi joiden jälkeläisiä mekin olemme.
Nyt ei saa enään elää vapaasti vapaassa maassa.
Kunhan muistat että kaikki mitä saavutat on tyhjän veroista siinä vaiheessa kun elämä päättyy. Ihminen ei saa kiitosta lopulta kuin siitä minkä tekee Jumalalle, itselleen ja itseään varten tehdyistä asioista ei saa kiitosta elämän loputtua.
Kuulostaa kivalle, onnea! 🙂
Minulla oli kokemus 7 lihavasta vuodesta ja vielä on jäljellä 7 laihasta muutama.
Korkealta tippuminen tuntuu.
Valetta.
Spadua huuleen, ettan - fittan tuusannuuska
https://keskustelu.suomi24.fi/t/11712038/millainen-mies-on-paska
Komedia otsikko vähän kuin nyt tv.ssä
Tytöt, tytöt, tytöt. ( Teema )
Mimmin, Rönkön ja Emman kohdatessa bileissä alkaa ajanjakso jona tunteet ovat suurempia kuin itse elämä. Hetket täynnä energiaa ja jokainen päivä on uusi mahdollisuus
Käsikirjoitus, ohjaus: Gubbe
Olen pahoillani että olet tuossa tilanteessa mutta tämä on asia jossa on vaikea neuvoa mitenkään konkreettisesti. Jos et ole nykyiseen tilanteeseen tyytyväinen niin selvitä itsellesi mitkä ovat vaihtoehdot tilanteen muuttamiseksi ja valitse niistä se joka tuntuu parhaalta. Siitäkään ei voi etukäteen sanoa että onko se oikea vai väärä, kuten ei oikein muistakaan valinnoista. Niiden kanssa pitää vaan koettaa tulla toimeen tavalla tai toisella.
Romanttista rakkautta ei ole olemassa. Kasva aikuiseksi.
Uppppp