Tuloraja 1600 maassa oleskelu

Tammikuussa vaaditaan Suomessa 1600 euroa palkkaa että saa olla Suomessa. Jos ei ole tuloja sosiaalitoimi aloittaa järjestelyt onko mahdollista elää Suomessa vai löytyykö työpaikka muualta Euroopasta
4214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kolmasosa toimeentulo tuella olevista on lähtenyt jo Viroon siellä ei tarvita rahaa elämiseen

Äänestä
  • Ei Suomessakaan tarvittaisi rahaa elämiseen jos hallituksessa ei olisi rahataloutta kannattavia kusipäitä

    Äänestä

Erinomaista, kiitos Riikka ❤️❤️❤️❤️

Äänestä

Virossa ei tosiaankaan tarvita rahaa elämiseen Virossa voi vain olla miten paljon haluaa tekemättä paljon mitään

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tammikuussa vaaditaan Suomessa 1600 euroa palkkaa että saa olla Suomessa. Jos ei ole tuloja sosiaalitoimi aloittaa järjestelyt onko mahdollista elää Suomessa vai löytyykö työpaikka muualta Euroopasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu