Joululaulut soikoon

Anonyymi-ap

Olen kyllä ihmetellyt kuinka hiljaista on monissa kaupoissa. Ei soi joululaulut enää. Se on kai sitä toisen kulttuurin kunnioittamista että me luovumme omasta kulttuuristamme ja perinteistä?! Tarkkana nyt pitää olla mitä siellä koulujen joulujuhlissakin lauletaan, ettei vaan mitään kristillistä eikä sitä J sanaa saa sanoa. Elämme taas jännittäviä aikoja, loukkaakohan meidän kulttuuri tai joku ikivanha perinne jotain uussuomalaista näin Joulun aikaan.

9

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on sitä vihervasemmiston ja woken kulta aikaa se

    • Anonyymi

      Kyllä monessa kaupassa raikaa . Onneksi mun vakio kaupassa ei ole musiikkia ollu moneen vuoteen . Koko vuosi hiljaista on . Joskus synttäri päivänä on joku kuulutus .

      • Anonyymi

        Mitä jos kuuluu J sana? Saanko haastaa kauppiaan oikeuteen koska ulko-ovilla tuskin on varoituksia asiasta ja en kuulu kirkkoon..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä jos kuuluu J sana? Saanko haastaa kauppiaan oikeuteen koska ulko-ovilla tuskin on varoituksia asiasta ja en kuulu kirkkoon..

        Olet saamasa korvauksia voit hakea. Minä sain kuntoutusraha, kela maksoi kuntoutus koska olin, no en kerro yksityiskohtainen mutta väärä uskonto informaatio pakotettu minulle täällä


    • Anonyymi

      Mitä muita on kielletty kuin N sana ja J sana? Siis mitä muuta matut on meiltä kieltäny? Suvivirret yms, ylpeyden isänmaatamme, kultturiamme ja perinteitämme kohtaan, kaikki se on rasismia!!! Meidän pitää nuolla niiden sandaalit ja varpaidenvälitkin ja pyytää anteeksi.

      • Anonyymi

        Ruvetaan vaan opettelemaan sinne mekkaan päin kumartelua tiettyyn kellonaikaan.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Joko kuuluu, miten Allah akbar? Kuuntelepa tarkemmin!

    • Anonyymi

      Tonttulakista viisi vuotta vankeutta, mutta 9 v tytön naiminen laillista? Mikä logiikka?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3753
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      38
      2508
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      34
      2031
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      23
      1782
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1699
    6. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      100
      1612
    7. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1598
    8. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1466
    9. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1457
    10. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1419
    Aihe