Autolla ihmisten yli ajelu

Anonyymi-ap

Kun iltaripulilehdet uutisoivat "Kuljettaja ajoi kuorma-autolla ihmisen yli" tiedämme että kyseessä on Suomalaismies.

Nyt iltaripulissa lukee : "AUTO ajoi väkijoukkoon saksassa"
Veikkauksia onko kuljettaja ns rauhanuskovainen, vai vaan joku paikallinen horst?

8

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saudi oli.siksi auto ajoi väkijoukkoon eikä kuljettaja.

    • Anonyymi

      Miten liittyy Poriin?Onko satutätejä kukkahattu päässä.

      • Anonyymi

        En mää tierä mutta jos joku kysyy niin mun mielestä olisi mukavampi tulla yliajetuksi kantasuomalaisen toimesta kuin jonkun oudon ulkomaalaisen. Heimoveljet lasken myös oudoiksi ulkomaaperäisiksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En mää tierä mutta jos joku kysyy niin mun mielestä olisi mukavampi tulla yliajetuksi kantasuomalaisen toimesta kuin jonkun oudon ulkomaalaisen. Heimoveljet lasken myös oudoiksi ulkomaaperäisiksi.

        Kyllä niitä on kaikenlaisia niin ihan kantasuomalaisissa ja porilaisissakin, kuten myös ihan vaikka mistä kotoisin olevissa. Ihan yönmustissa ja siten vähän hämärämmissä, viittaan välimeren seuduilla syntyneisiin tai sieltä periytyviin.

        Vasemmistovihreillä on erilainen käsitys asiasta?

        Erittäin raskasta on minulle kuulla nykyisin mediasta siellä puhuvien murretta! Ts. st ja d puuttuvat (muka) kirjakieltä puhuvien ja nykyisin erittäin usein (muka) asintuntijoiden puheesta ja nämä nykytoimittajat eivät niitä koskaan ole oppineetkaan! Surullista!


    • Anonyymi

      Yliajelija kertoi kirjoittelussaan saksan jahtaavan saudi pakolais naisia ympäri maailmaa haluten tuhota heidän elämänsä.
      Hänen kotikylänsä tulisi laittaa kondikseen ohjuksilla jotta tällainen skeida loppuu.

    • Anonyymi

      Äärioikeistolainen huumepöllö ajoi ihmisten yli tahallaan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      135
      4519
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3765
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      71
      2419
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      224
      1857
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      118
      1727
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      247
      1156
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      805
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      756
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      746
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe