On pitänyt usein laittaa radio kiinni kun ei ole kärsinyt kuunnella Kansanradion kiroilevia mummoja ja pappoja!
Eikö heitä yhtään hävetä?!!! Sellainen ihminen joka ei kykene ilmaisemaan itseään ja asiaansa kiroilematta, niin pysyköön hiljaa!!
Ylen ei myöskään pitäisi päästää näitä kiroilijoiden puheluita läpi ollenkaan! Onhan Ylella vastuunsa sivistyneestä ohjelmasta!!
Kansanradion kiroilevat mummot ja papat
20
315
Vastaukset
- Anonyymi
Mummot ja papat on entisiä nuoria, joille sanat on annettu samanarvoisina kuin muillekin. Voimasana on paikallaan näinä aikoina. Kuten esimerkiksi jumal'auta.
- Anonyymi
Valitusradion valittajat on yleensä sivistymättömiä vihervassareita jotka eivät ole töitä saati mitään muutakaan järkevää saaneet koskaan elämässään aikaiseen, joten ei yllätä kielenkäyttö.
- Anonyymi
No nyt. Ai niin kuin sodan käyneet seniorit? Menepäs sinä märkäkorva kaappiin häpeämään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No nyt. Ai niin kuin sodan käyneet seniorit? Menepäs sinä märkäkorva kaappiin häpeämään.
Yhtään sodan käynyttä veteraania tuonne ei ole soittanut vuosiin. 1960 luvulla sotaveteraaneja haukkuneet vassarit kyllä senkin edestä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yhtään sodan käynyttä veteraania tuonne ei ole soittanut vuosiin. 1960 luvulla sotaveteraaneja haukkuneet vassarit kyllä senkin edestä.
Tänäänkin soitti 90-vuotias.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tänäänkin soitti 90-vuotias.
Perus pookin kuuntelija. Hekin ilmeisesti etsivät parempaa kuunneltavaa tilalle eli RS.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tänäänkin soitti 90-vuotias.
90 vuotias ei ole sotaa käynyt. Pentu ota asioista selvää ennenkun trollaat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perus pookin kuuntelija. Hekin ilmeisesti etsivät parempaa kuunneltavaa tilalle eli RS.
Pookin kuuntelija ei muuta kuuntele koska Pooki on parhautta.
- Anonyymi
Voi perkele!
- Anonyymi
Ne on suuttunut vihervasemmistolle kun ne poisti invalidivähennyksen ja perusti soten jota ei nyt saada kumottua millään.
- Anonyymi
Kansanratiossa on hauska kälättää, koska kälättäminen ei merkitse mitään.
Kälättäminen on maan tapa.
- Anonyymi
Voi helvetti mitä mummoja ja pappoja 🤪
- Anonyymi
Kuunnelkaa joskus Ruotsin radion Radio Finskaa (ent. sisuradio) siellä on oikein ruotsalaisen socialdemokratiin pehmentämiä :D:D:D
- Anonyymi
parasta viihdettä heti kansakunnan kahvitunnin jälkeen....
- Anonyymi
Juuri niin, eikä vain viihdettä vaan tosiasiaa nyky Suomesta. Viikon paras radio-ohjelma.
- Anonyymi
Miksei täällä mene kommentit perille? Voihan helevata modea.
- Anonyymi
Britanniassa tulee kaikki suoratkin lähetykset puolen minuutin viiveellä, että kiroilut ehtii piippaamaan pois.
- Anonyymi
Tuo ei pidä paikkaansa. Viive on muutamia sekunteja BBC:llä, eikä sitä käytetä "kiroilun takia", mutta kyllä sitä siihenkin voidaan käyttää tietenkin. Kiroilu on yksi syy, mutta esim. vahingossa salaisen tiedon lipsauttaminen lähetykseen tai puhetta pitää syystä tai toisesta sensuroida. Kaupallisella asemalla viive on lyhyempi. Teoriassa 3 sekuntia tms.
- Anonyymi
Peisetti kansanradio
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.585555- 964531
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3772688Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s791222Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3341072- 62891
- 28863
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46846Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja106817Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52799