On pitänyt usein laittaa radio kiinni kun ei ole kärsinyt kuunnella Kansanradion kiroilevia mummoja ja pappoja!
Eikö heitä yhtään hävetä?!!! Sellainen ihminen joka ei kykene ilmaisemaan itseään ja asiaansa kiroilematta, niin pysyköön hiljaa!!
Ylen ei myöskään pitäisi päästää näitä kiroilijoiden puheluita läpi ollenkaan! Onhan Ylella vastuunsa sivistyneestä ohjelmasta!!
Eikö heitä yhtään hävetä?!!! Sellainen ihminen joka ei kykene ilmaisemaan itseään ja asiaansa kiroilematta, niin pysyköön hiljaa!!
Ylen ei myöskään pitäisi päästää näitä kiroilijoiden puheluita läpi ollenkaan! Onhan Ylella vastuunsa sivistyneestä ohjelmasta!!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Mummot ja papat on entisiä nuoria, joille sanat on annettu samanarvoisina kuin muillekin. Voimasana on paikallaan näinä aikoina. Kuten esimerkiksi jumal'auta.
Valitusradion valittajat on yleensä sivistymättömiä vihervassareita jotka eivät ole töitä saati mitään muutakaan järkevää saaneet koskaan elämässään aikaiseen, joten ei yllätä kielenkäyttö.
No nyt. Ai niin kuin sodan käyneet seniorit? Menepäs sinä märkäkorva kaappiin häpeämään.
Yhtään sodan käynyttä veteraania tuonne ei ole soittanut vuosiin. 1960 luvulla sotaveteraaneja haukkuneet vassarit kyllä senkin edestä.
Tänäänkin soitti 90-vuotias.
Perus pookin kuuntelija. Hekin ilmeisesti etsivät parempaa kuunneltavaa tilalle eli RS.
90 vuotias ei ole sotaa käynyt. Pentu ota asioista selvää ennenkun trollaat.
Pookin kuuntelija ei muuta kuuntele koska Pooki on parhautta.
Voi perkele!
Ne on suuttunut vihervasemmistolle kun ne poisti invalidivähennyksen ja perusti soten jota ei nyt saada kumottua millään.
Kansanratiossa on hauska kälättää, koska kälättäminen ei merkitse mitään.
Kälättäminen on maan tapa.
Voi helvetti mitä mummoja ja pappoja 🤪
Kuunnelkaa joskus Ruotsin radion Radio Finskaa (ent. sisuradio) siellä on oikein ruotsalaisen socialdemokratiin pehmentämiä :D:D:D
parasta viihdettä heti kansakunnan kahvitunnin jälkeen....
Juuri niin, eikä vain viihdettä vaan tosiasiaa nyky Suomesta. Viikon paras radio-ohjelma.
Miksei täällä mene kommentit perille? Voihan helevata modea.
Britanniassa tulee kaikki suoratkin lähetykset puolen minuutin viiveellä, että kiroilut ehtii piippaamaan pois.
Tuo ei pidä paikkaansa. Viive on muutamia sekunteja BBC:llä, eikä sitä käytetä "kiroilun takia", mutta kyllä sitä siihenkin voidaan käyttää tietenkin. Kiroilu on yksi syy, mutta esim. vahingossa salaisen tiedon lipsauttaminen lähetykseen tai puhetta pitää syystä tai toisesta sensuroida. Kaupallisella asemalla viive on lyhyempi. Teoriassa 3 sekuntia tms.
Peisetti kansanradio