Porin kaupungille terveisiä: Vähän vois hiekoittaa jalkakäytäviä. Säästetäänkö taas rahaa, kun hiekoitusvakkuri ei lähde sunnuntaina liikkeelle? Aivan idioottimaisen liukas keli jalkakäytävillä ympäri keskustaa. Kiinteistöhuollot hoitaneet hommansa asuintalojen ympärillä, mutta useat kaupungin vastuulla olevat alueet täysin hoitamattomina!
Vähän vois hiekoittaa!
17
231
Vastaukset
- Anonyymi
Meillä täällä Itä -Porissa ei edes aurata, kun kaksi kertaa talvessa, ja katuvalot on ollut poissa jo kohta puolivuotta.
- Anonyymi
Joillakin sähköt poikki kuukauden,joten oletteko aikuisia pysytään pyhinä kodin lumoissa,ettei loukkaa itseään sitten koti muiden hoidossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joillakin sähköt poikki kuukauden,joten oletteko aikuisia pysytään pyhinä kodin lumoissa,ettei loukkaa itseään sitten koti muiden hoidossa.
Niin se sähköä on kotina kaikki syö Jouluna
- Anonyymi
Sieltä kaupungin sivulta löytyy kohta mihkä tälläiset asiat voi ilmoittaa.
Täältä ei mitään tapahdu, muuta kuin nauramista ja muiden vinoilua.😅😅
Www. Pori.fi- Anonyymi
Siinä onkin se pointti, voi purkaa pahaa oloansa ja se on kivaa kun kohde vain löytyy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä onkin se pointti, voi purkaa pahaa oloansa ja se on kivaa kun kohde vain löytyy.
levitä ämpäristä sepeliä kun kuljet, paiskot sitä eteesi niin et liukastu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
levitä ämpäristä sepeliä kun kuljet, paiskot sitä eteesi niin et liukastu
Suomessa samanlainen keli- Pori yksi,joten töitä olisi-
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
levitä ämpäristä sepeliä kun kuljet, paiskot sitä eteesi niin et liukastu
Asun kerrostalossa. Olen pitänyt taloyhtiömme pihan puhtaana jäänsulatussuolalla ihan omaan piikkiin. Kävin ostamassa marraskususa Puuilosta ison laatikollisen jääsulaa. Ei ole jäätä missään. Ei tarvitse liukastella.
- Anonyymi
Ei nyt vielä kannata hiekoittaa.Kesällä on kivampi hiekoitella kun on lämmintä.
- Anonyymi
Sama tilanne Espoossa. Oöin useamman tunnin liikenteessä ja oli kyllä aika kylmäävää aina autista boustessa kun ovea avatessa näkyi vain muhkuraista jääyä, jonka päällä oli vettä. :/
- Anonyymi
Porissa suurin ongelma yksityiset kiinteistöjen omistajat, jotka eivät tee lumitöitä eivätkä hiekoita kiinteistöjensä kohdalla jalkakäytävää. Porin pahimmat paikat:
- Mikonkadulla Arcticpool-biljardipaikan kohdalla (osoite suunnilleen Mikonkatu 7, Hacklininkulman ja Yliopiston apteekin välissä)
- Mikonkadun ja Antinkadun kulman hyljätty kaksikerroksinen liikekiinteistö, jonka kohdalla ei jalkakäytävää hoideta ollenkaan. Aivan järkyttävässä kunnossa jalkakäytävä! Toisaalta koko kiinteistö on aivan kuollut. Ei mitään toimintaa vuosikausiin. Ollut tyhjillään ainakin vuodesta 2017 lähtien.
- Anonyymi
Tänään aamulla ajoi varhaisesta aamusta asti muutamia hiekoitustraktoreitä ympäri kaupunkia aika rallia. Hieno homma mutta ei niitä nyt enää tarvita kun maa on jo paljaana🤣.
- Anonyymi
Ajoitus on tärkeä sanoi kaupungin työmies kun juhannuksena lumiauraa lykkäsi.
- Anonyymi
Hiekottaa vois myös täällä ja katuvalot olis myös hyvä saada päälle, ovat olleet pois jo neljä kuukautta.
- Anonyymi
Sinnitellään nyt juhannukseen asti, niin sitten ei toivottavasti ole enää liukasta.
- Anonyymi
Aikanaaan jussina tuli loskaa ja yks jussi kylmempi kuin jouluaatto kaikki ei tasan.Suomi jäässä,joten kaikilla jäätä alla,joten ensiapu työllistyy. Suomessa muiden viettäessä joulua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422472Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423012054- 231852
- 241615
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241465- 431348
- 1001339
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391295Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta371261- 361066