Soitin päivystykseen astman pahemisen vuoksi ja sainkin luvan tulla, jihuu. Sairaanhoitaja teki tutkimuksia ja otti varmuuden vuoksi myös koronatestin. Joka olikin positiivinen ja siihen loppui hoito. Käski mennä kotiin.
Olisin tarviinnut sitä hengitettävää lääkettä heti päivystyksessä. Yleensä otetaan keuhkokuvat ja saan kortisoonikuurin. Nyt sitten pihisen ja vingun kotona. Koskahan tiedän milloin korona on pois ja saan hoitoa astman pahenemisvaiheeseen?
Jos on korona, et saa astman pahemisvaiheeseen hoitoa päivystyksessä
Anonyymi-ap
2
158
Vastaukset
- Anonyymi
Miten voi olla jotain semmoista mitä ei ole olemassa ? He tarkoittavat plörönä rokotettuja...he niitä tauteja täällä levittelevät valitettavasti. Niistä ne oikeat taudit tulivat.vai selitätkö muĺle mikö tauti on niin kova ettö sinua pakotetaan ottamaan kokellinen piikki sitä varten moneen otteeseen monta vuotta mutta samalla pitää testata se että onko sinulla se ? Eiköhän se nyt olisi näkynyt ulospäin jos jotain oikeata tautia olisi ollut.
- Anonyymi
Se testikin on rokote.vaan nenän kautta otettava.kaikkea tekin uskotte.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855030- 473362
- 1013259
- 1992483
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj322414- 1332049
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️181841- 201776
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51659- 1821658