Nelarimiehen joulu on ankea.

Rahat meni nelarikoneen korjauksiin ja huoltohin ja vaimokin katselee ETEC- miesten perään.
18889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Varmaan jonkinlaista huumorin yritelmää. Peräprutkutko mäårittelisivät ihmisten elämää?
Itsellä niitä kolme.

Äänestä

Onneksi en ole sortunut OMCaccaan. Silloin joulu tosiaan olisi köyhä, yksinäinen ja piloilla.

Äänestä

Narsisti trolli haluaa huomioo mut äläpä kommentoi ! ! Ei mitään kommentteja etec eikä 2 tahti hulluuteen.

Äänestä
  • Kiitos vinkistä!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kiitos vinkistä!

    Näin on!

    Äänestä

  • Turha hulluutta on hyssytellä. Kaikki olisi liian vakavaa ilman etekkiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Näin on!

    Ai mikä on?

    Äänestä

Mulla meni nyt niin tunteisiin näin nelarimiehenä että jääköön koko paatti peittelemättä hankeen nelari-Suzukinsa kanssa. Eihän mistään mitään ilmeisesti tule sellaisen kanssa... Hyvää joulua ny kumminkin, taidankin korkata samantien suruuni.

Äänestä

Sitten heräsit ja huomasit tulleesi...

Äänestä
  • Sinulla on aika suppea sanavarasto. Samaa juttua heität jonka joku on sinulle kertonut firman pikkujouluissa 30 vuotta sitten.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Sinulla on aika suppea sanavarasto. Samaa juttua heität jonka joku on sinulle kertonut firman pikkujouluissa 30 vuotta sitten.

    Tuo oli hyvin sanottu👍👍👍👍👍👍

    Äänestä

nelari on pitkäikäisempi kuin 2T prutku

Äänestä

vaimosi tarvitsee erikoisen kallista liukuöljyä , muuten leikkaa kiinni 🤔

Äänestä
  • Kaksi tahtia pätee tässäkin👍

    Äänestä

  • DFI optimax 4L 75e 🤣🤣🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    DFI optimax 4L 75e 🤣🤣🤣

    Käykö tuo öljy myös kakkoseen?
    T. Nelarimies

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Käykö tuo öljy myös kakkoseen?
    T. Nelarimies

    Etec-tyyppi sen tietää.

    Äänestä

Petskun kaa arjet käy joulusta joka päivä aamusta alkaen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rahat meni nelarikoneen korjauksiin ja huoltohin ja vaimokin katselee ETEC- miesten perään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu