dr Bernsteins teleseminar on youtubissa. sieltä voi omin korvin kuulla, mitä hän suosittelee. Paljon hyvää, mutta ihmisten taudit ovat erilaisia.
Ei ole muuten vähään aikaan julkaissut uusia jaksoja, taitaa olla ikää liikaa. Netissä siis päivitettyä tietoa, kirjan periaatteita siis noudattaa.
On syytä ottaa huomioon, että B. on melko iäkäs ja liikkuu vähän, toteaa kyllä itsekin, että urheilija saattaa tarvita 5 g prot./kg, vaikka vähemmän liikkuva pärjää 1 g/kg.
Bernstein youtubissa
Anonyymi-ap
0
105
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673447- 152096
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2231490Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701241- 441211
- 371121
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381063Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 47994
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.39974