Kuinka kiertää ulosottovelkoja? Vinkkejä tarvitaan ja kaverin puolesta kyselen.
Ulosottorekisteri
Anonyymi-ap
91383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vaikeaa se on sen jälkeen kun "Lex Sundqvist" tuli voimaan. Entä jos palkkatulot ei menisikään pankin tilille vaan kryptojen maksuvälittäjän tilille, esim. Coinmotion tai NorthCrypto? Se ei siis olisi palkkatuloa vaan työnantajan tekemä sijoitus cryptoihin, tilille, joiden varoja kaverisi hallinnoi. Tilin voisi avata myös brittiläiseen Revolut pankkiin, jonne rahat menisi ulkomaanmaksuina.
Tili Revolut -pankissa sisältää fyysisen tai virtuaalisen maksukortin, joka toimii Suomen lisäksi monessa muussakin maassa ja valuuttojen vaihdot ovat ilmaisia. Ilmaisia nostoja voi tehdä muistaakseni 200-300 eurolla kuukaudessa, minkä jälkeen niistä joutuu maksamaan.
Eli ojasta allikkoon. Ulosotto ekat kasvaa vaan korkoa yhä enemmän kun vetkuttelee niiden maksua.
Onpa läpinäkyvää mainostamista. Itse vastaillaan omaan viestiketjuun. Tietty näitä asioita juuri puolen öin aikaan mietitään kaverin puolesta.
Yllytät palstalaisia rikokseen? Toinen vaihtoehto: maksat laskut ajallaan. Tai pyydät maksuaikaa ja maksusuunnitelman heiltä, joille olet velkaa.
onko Pekka vielä ulosottomies?
Kaverin puolesta vastaan että parempi kun aloittajan kaveri muuttaa Etelä-Amerikkaan, ulosottoa ei pääse Suomessa karkuun.
Kysy entiseltä taxarilta
???????