Actinian kassa vietettiin joulu Rosariossa .viläkö joku muistaa.
Joulu Rosariossa 1964
2
408
Vastaukset
- Anonyymi
Mikähän älynväläys tuohon kysymykseen liittyy? Kyllä kai tuonkin mukana olleet muistavat. Vai oliko meno niin kovaa, ettei kukaan muista?
Tämä on siis ilkeilyvastaus.- Anonyymi
Lienee kysymys liittyy siihen, että kovin moni tuona ajankohtana kyseisellä paatilla ollut on kuollut ja loputkin rupeavat olemaan sen ikäisiä, että muisti pätkii.
Tämä on siis ilkeilyvastaus ilkeilyvastaukselle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100861
- 75693
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372