Kuka vielä mahtui merivoimiin voi laskea laivojen upottavuuden uudelleen muihin armeijan joukkoihin nähden.
Ei voi paeta enää kun käsky käy laivaan. Muistaa ottaa hassu hattu mukaan.
Suomen merivoimilla on tulossa kiireisiä aikoja
5
310
Vastaukset
- Anonyymi
Palomies Sainio jo alkoi hankkia kajaakki tykki Tallinnaan soutaessa
- Anonyymi
Merivoimat voisi rakentaa drooneja kallioluolat täyteen ja toimia enimmäkseen rannoilta. Vähäiset alukset vihollinen upottaisi hetkessä.
Aluksia käytettäisiin vain silloin kun näyttää turvalliselta.- Anonyymi
Ilmavoimat voisi rakentaa lentäviä luutia hangaarit täyteen!
Olisi halvempia lentää kuin 30 000€ tunnilta maksavat F-35 hävittäjät! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilmavoimat voisi rakentaa lentäviä luutia hangaarit täyteen!
Olisi halvempia lentää kuin 30 000€ tunnilta maksavat F-35 hävittäjät!Suomessa julisia hankintoja tehdään kilpailuttamatta niin että Tornin ostajille dronet maksaisivat 30.000 euroa kappaleelta, eivätkä ne olisi lentokuntoisia silläkään rahalla ilman lisämaksuja.
- Anonyymi
Meridrooneja vain paljon. Vihollisen pinta-aluksen kimppuun kun laitetaan menemään useampi meridrooni ja vielä muutama lentävä drooni niin se vihollisen aluksen loppu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510