kanssa. Kato peiliin ennenkuin arvostelet.
Olit taas puhunut sen toisen
Anonyymi-ap
7338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
m-m
Tahallaan unohdetaan se olennainen: häivy meidän elämästä, ollaan vieraita ja minä en hakkeroi kenenkään laitteita, ja tahallaanko taas tultiin mun nenän eteen, en ainakaan kade ole 😁huijarille.
Omassa tapauksessa olen katsonut peiliin ja jos mietin asiaa yhtään enempää, tekee mieli mennä ja kuolla.
Eikö useita vuosia syyllisyydentunnetta ja itsetuhoisuutta riittäisi?
Siinä myös yli yhden vuoden ajan poikkeuksellista traumaa tuli koettua jota ei toivoisi vihollisellekaan.
Ajatuskin siitä ihmisestä tuo minut lähemmäksi kuolemaa.
Ja hän ei välitä vaikka kuolisin. En voi uskoa siihen.
Joten mitä jos sinä otat sen peilin kauniiseen käteesi ja katsot siihen vain keskenäsi, minä olen oman osuuteni tapauksessani kärsinyt.
Ja jos on ihan pakko koittaa saada toinen ymmärtämään: menet ja esität asian hänelle niin neutraalisti kuin pystyt. Et huuda. Et syyllistä. Vain asiaa.
Minä olen kaivatulleni vihainen.
-nukke
Kenen toisen?
m-m
poikarakkaus
Teit pskanjauhajii v#tuttaa kun puhuu totta sitä saa mitä tilaa