milloin Suomi saa rajamuurin valmiiksi?

Anonyymi-ap

8

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös se piikkilanka aita miljoonien hanke ole pitkin itärajaa vedetty 😆🤡

      • Anonyymi

        Se piikkilanka oli varastettu jo vuosi sitten ja myyty eestiläisille. Todennäköisesti silti raja pidetään kiinni jotta asia ei pääsisi julkisuuteen.


    • Anonyymi

      Olipa taas tyypillinen Iltalehden uutinen. Otsikon mukaan saa käsityksen, että koko raja suljettaisiin laittomasti kuten Suomi on tehnyt. Todellisuudessa kyse on kuitenkin suunnitelmista rakentaa raja-aita raja-asemien toiminnan jatkuessa normaalisti. Vieläkö joku luottaa Suomen mediaan?

    • Anonyymi

      Moni kehitysmaa alkaa nauraa Suomelle

      • Anonyymi

        Ai niinku Venäjä.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kannattaa huomata, että Suomen ja Venäjän välillä on yli 1000 km avointa rajaa. Jos on halukkuutta tulla, tie on vapaa. Raja-asemien aukiololla ei ole mitään tekemistä sen kanssa tuleeko laittomia tulijoita vai ei.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kannattaa huomata, että Suomen ja Venäjän välillä on yli 1000 km avointa rajaa. Jos on halukkuutta tulla, tie on vapaa. Raja-asemien aukiololla ei ole mitään tekemistä sen kanssa tuleeko laittomia tulijoita vai ei.

        Meinaatko että joku perhanan raja aita voisi pysäyttää venäjän jos se haluaisi suomen vallata? 😄Kannattaa herätä unesta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      177
      9474
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      352
      7184
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      105
      6062
    4. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      27
      4246
    5. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      171
      4094
    6. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      82
      3825
    7. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      93
      3734
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      35
      3318
    9. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      194
      3080
    10. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      17
      2744
    Aihe