Asiallinen kysymys ei tarvii alkaa ulisee :)

Anonyymi-ap

Tosiaa oon lähös tammikuus inttiin, aattelin et täälä saattaa olla muitakin ketä miettii/ on miettiny et,oonnyt poltellu melkeen jokapäivä nytjo useemman kuukauden ajan.
Pidetäänkö armeijassa niin sanottuja ylläri kusareita koska tiiän et niistä en pääse läpi vaikka kuinka nyt lopettais polttamisen. Voisko joku vähän avata tätä armeijan huume testi politiikkaa. Ja tarkotuksena on pysyä intissä ja vituttais kusta se jonku kasvin takia jonka laillisuudesta päätettiin arvalla. Ps en tarvii 50 vuotiaan erkin mielipidettä siitä et kuinka narkkari oon👍

2

343

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://yle.fi/a/74-20125295

      "Yksittäinen kannabiskokeilu ei ole automaattinen este varusmiespalvelukseen. Sen sijaan jatkuvampi käyttö voi sen estää, kertoo Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kutsuntalääkäri Tom Österholm."

      Puolustusvoimat aloitti huumetestit kantahenkilökunnalle ja varusmiehille vuonna 2002. Yle uutisoi tuolloin, että armeijan keskeyttää vuosittain 250 varusmiestä huumeiden käytön takia. Osallistuminen huumetesteihin on kuitenkin vapaaehtoista. Pääesikunnan mukaan poikkeustapauksissa varusmies voidaan määrätä testiin.

      Eli ymmärtääkseni mikäli jäät kiinni polttamisesta varuskunnan toimitiloissa tai olet siellä niiden vaikutuksen alaisena, sinut saatetaan määrätä huumetesteihin. Tällöin palvelusi luultavasti keskeytetään.

    • Anonyymi

      Tuollaista narkkaria ei tarvita inttiin. Mm. ampumaradalla sinun käytös voi olla arvaamaton.

      Terveisin: vexi57v

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe