No niin miten on? Pitääkö noihin golfin avaimiin (siis niihin, jossa keskuslukon ohjaus samassa) vaihtaa patterit? Ja jos ne on vaihdettavissa, niin siitä tietävä varmaan voisi kertoa miten se tapahtuu... :)
Patterin vaihto?
Ola pallonivel
6998
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on varmasti kyseinen toimenpide neuvottu!
http://www.michaelneuhaus.de/golf/golf4basteltip2.htm#batt
auto sulla on. Mulle vaihdettiin vajaa kuukausi ennen takuun loppumista uudet radio-ohjaus "kapulat" Testasivat, että on liian lyhyt kantama ja vaihtoivat uudet. Eivät epäilleet edes paristoa. Hommassa meni vajaa 5 min jos ei oteta hyllystä hakua mukaan. Homma meni takuuseen. Jos sulla on uusi auto vaadi uudet kapulat.
Avaimet tulee "koodata" uudestaan...
Totta kai patterit saa vaihtaa itse jos ne on loppu ja jos osaa ne vaihtaa. Voi ne tietenkin viedä merkkiliikkeeseenkin vaihdettavaksi jos haluaa siitä maksaa.
Uudelleenkoodauksen voi tehdä itsekin (jos sitä tarvii, yleensä patterin vaihdoin yhteydessä ei tarvi kun osaa vaihtaa ne patterit oikein). Siihen on ihan ohje manuaalissakin.
Merkkiliikkeessä tehdään uudelleenkoodaus silloin kun koko lähetinosa on hajalla ja vaihdettava, jota vikaa volkkareiden avaimissa on ollut). Ehkä sekoitit tuon siihen.
Juu, itse vaihdoin paristot. Oli simppeli homma ja varmasti tuli halvemmaksi kuin merkkiliikkeessä. Patteri maksoin 2 egee! Kiitos neuvoista!