Epäluotettavana seksihulluna joka näyttelee kivaa ja ihanaa mutta satuttaa heti kun saa vain siihen tilaisuuden
Pidän häntä
Anonyymi-ap
22564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ootko tavannut mun ex miehen?
Ei voi olla sekshullu jos et anna.
Haluaa tehdä pahaa naisille. Ei vaikuta terveen ihmisen käytökselle. Ihanaa seksiä saa hyviltäkin miehiltä.
Mistä ihmeestä voi tietää tutustumatta, kuka on hyvä ja kuka ei. Sehän selviää vasta tutustumalla ja matkan varrelle osuu monta niitä ei niin hyviä mm.ghostaajia yms
Ensinnäkin seksihalut vaihtelevat, toisilla ne esiintyvät voimakkaampina ja se ei ole hulluutta, se on luonnon antama lahja. Se että satuttaa en usko tuohon ollenkaan. Kyllä se molempien pitää tehdä toisilleen täysin selväksi kiinnostus toisiaan kohtaan eikä pilata kaikkea jo ennakkoon näkemällä asiat mahdollisimman negatiivisesti ja kuvittelemalla asioita.
Niinpä. Jos ei tunne toista ja ei ole mitään konkreettista kokemusta toisesta, niin nuo on onttoja sanoja ja kertoo enemmän niiden sanojasta.
RIP Eazy
Ne on jo rakas ystävä pilalla tämän vuoksi. Ei ole enää luottamusta siihen. Oli vain haaveita joissa oli kiva elää mutta totuus on niin paljon karumpaa
Aivan totta ja jälleen osoitus siitä et keskusteleminen ei yksinkertaisesti riitä viemään asioita eteenpäin. Jos kunnon yhteyttä ei ihmiseen saa, niin sitten alkaa oma ja toisten mielikuvitus laukata. Kuvitellaan asioita, jotka eivät saata pitää lainkaan paikkaansa tai kaveri tietää liiankin tietäväisenä asioista. Siksipä jos haluaa suhdetta ja yhteyttä toiseen, ei ole paljon vaihtoehtoja kuin tavata ja tutustua.
Mutta huomaatko kun sanot itsekin; haaveita. Miksi pitää elää haaveissa ja mielikuvituksessa, koska itse asiassa ne juuri estää toimimisen reaalissa? Siihen haave-maailmaan kun jää niin sinnehän jämähtää, siellä voi asiat nähdä täysin kuten ne haluaa ja elää haluamallaan tavalla. Eikä ole kivaa syyttää muita, itse itselleen asioita kuitenkin tekee ja jos jokin on mennyt pilalle tilapäisesti, se voi mennä toiseenkin, parempaan suuntaan. Ongelmana voi olla vain oma pää.
Ne haaveet oli sitä että olisi hyvä olla toisen kanssa mutta ei niitä vain ole tarkoitettu todellisuudeksi. Tiedät sen itsekin. Ei ole todellisuutta. On vain pelkkiä tunteita, haaveita ja toiveita.
Jos et halua tai saa niitä toteutetuksi niin olen pahoillani. Noin yleisesti sanon kuitenkin jos tarpeeksi paljon jotain haluaa, esteet ovat aina ylitettävissä. Ihmisen käyttäytymiseen ja elämään vaikuttaa uskomattoman paljon positiivinen, eteenpäin vievä asenne. Jos sitä ei ole, mitään positiivista ei välttämättä tapahdukaan.
Itse en halua pessimististä ihmistä elämääni enää. Sellainen "pessimisti ei pety" asenne on kuluttavaa. Pitää olla rohkeutta, näköalaa ja uskoa tulevaan. Sivusta.
Kyllä noita jos nimenomaan oikeassa elämässä koettua ja havaittua. Jos jostain ihmisestä on luotu kuva jossain palstoilla, sehän voi olla täyttä soopaa eikä yhtään sen ihmisen näköinen todellisuudessa.
Minäkin taidan tuntea tuon palstojen casanoovan.
Onko sulla tietoa kuinka paljon seksihullusi on harrastanut seksiä? Oikein sellaista faktaa eikä olettamuksia.
Ajatella kun näkisit henkilönä joka on kiva, ihana ja panee hyvin?
Ei tee mieli
Oliko mieheltä tämä?
Juu sidon sut sänkyyn ja lupaan panna rajusti. Mut sitten kun oot sidottuna kutsunkin sukulaisesi kylään katsomaan.
Kyllä kiitos 😍😍😍 sitten sama toisinpäin.
Sairasta touhua.
T.sirkka mäkinen