Nähty mersuilevan Puumalan suunnassa. Yrittääkö levittää idiotismin aatetta sinnekin?
Vastaukset 12
- Anonyymi
Teki videon parista lossista itänaapureille.
- Anonyymi
Kysy puumalan puskaradiosta. Onko se tyyppi mönkijä-veli-pekka näin nimiä mainitsematta?
- Anonyymi
Ampua se pitäisi.
- Anonyymi
Onko se Ano ollut aina tällainen kutale?
- Anonyymi
Minkälainen? Ajo mersulla jne?
- Anonyymi
Maakunnissa vanhempi ukko joka ajaa Mersulla, on juntti.
- Anonyymi
Olisi saatava uusi sivistyssanakirja viimeisimmistä muotisanoista, kuten esim, pervoilu, persuilu, mersuilu jne. jotta lapset ja nuoretkin oppisivat amerikkalaiset arvot. Varsinkin Trump kehui miten ahkeria amerikkalaiset ovat ostamaan eurooppalaisia autoja. Eihän se ihme ole, amerikkalaiset ovat vieneet automerkkiensä valmistusta halpamaihin, "servoletit" ovat kuin 70 luvun itäbolin, aloitetaan helpoimmista:
Mersuilu = vanha suomalainen jäärä ajaa 50 luvun mersulla
Pervoilu = persujen pissimatka koulun kuuluisaan pisulaariin
Persuilu. = persujen juhlapuhe formaatti, jossa mikä hyvänsä asia saa juuri päinvastaisen merkityksen, pyritään imitoimaan trumppilaisuutta mahdollisimman paljon. Esim. Persu kertoo ennen vaaleja: vähävaraisilta emme leikkaa. Tarkoittaa: valehdellaan niille ennen vaaleja, vaalien jälkeen viedään tuhatkin pesästä.
Tätä teemaa saa jokainen kehittää paremmaksi.
Luuletteko muuten että "amerikan persut" syövät rukousaamiaisella ehtooliskeksejä? - Anonyymi00010
Profeetta Turtiainen?
- Anonyymi00011
Eipä Anolla ole enää mersua, ei mökkiä, ei omakotitaloa. Kaikki on pilattu ja Ano saa mennä peilin ääreen vastaamaan kysymykseen: Kuka pilasi kaiken? Vanha sanonta: Valheella on lyhyet jäljet - on näköjään aivan totta. Puliveivaamiselle tuli stoppi.
- Anonyymi00012
Näistäkin kirjoituksista saa joku vielä hyvät rapsut, nykyään osaavat aika hyvin selvittää myös anonyymit jutut..
- Anonyymi00013
LOL 😂
- Anonyymi00014
Ano saa rapsut maanpetoksellisesta toiminnasta mutta ei niitä pysty maksamaan kun on persaukinen, vaihtoehtoina vankeus tai Venäjä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 781279
- 721174
- 771024
- 95879
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois256815- 49767
- 29729
- 55683
- 72669
- 44602