Miten Ded Moroz ja Sneguratska muisti skodisteja?

Tuossahan tuo jo otsikossa lukee eli mitäs saitte pakkasukolta? Itse sain Agit Propin kokoelma-cd:n.

nuori skodisti
3272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Käytetyn Karhun pesisräpylän sain, mutta sekin oli vääränkätinen ja hikinen.

Äänestä

Naapurin skodisti korkkasi juuri vodkapullon ja kehui saaneensa punatähtitarrat politrukilta. Oli ihan täpinöissään! Kiitos! Tero

Äänestä

Voi kuinka yksinäinen ja syrjäytynyt onkaan tuo meidän tero. Uudenvuoden aattona piti tuottaa trollauskirjoituksia tänne palstalle. Eikö ole ketään kavereita, joiden kanssa olisi voinut lähteä uuttaa vuotta juhlimaan? Vai eikö äiti päästänyt? Oliko ainoat kalsarit niin keltaisenruskeat etteivät ne olleet esiintymiskelpoiset?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tuossahan tuo jo otsikossa lukee eli mitäs saitte pakkasukolta? Itse sain Agit Propin kokoelma-cd:n.

nuori skodisti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu