Ihan sairaan hyvä keikka himoksella! Tarviipa lähtee ankkarockiin vielä kattoon!
hyvä keikka
.......................
15784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tosi mahtava oli keikka!Nightwish kyllä livepuolen hallitsee mielettömän hyvin. Ainoa negatiivinen asia koko keikassa oli yleisön järetön tungekseminen,meinas useilta loppua happi viidessä eka rivissä!Eritoten se jotta jotkut kännipäissä vaan naureskeli muiden ahdingolle,ite siirsin eturiveistä pois kaksi ihmistä joista toinen täysin pakokauhun vallassa! hieman pilaa fiilistä tollanen.Musiikki oli upeaa.
Siellä tarjoiltiin keksejä ja limpsaa. Paikalla olleet 8-12 vuotiaat valittivat siitä että bändi soitti muitakin kappaleita kuin Nemon.
Ota pelle asioista selvää! Himos on k-18.
mutta virheitähän sattuu kaikille. Tärkeintä on että aineelliset vahingot jäivät pieneksi ja kukaan ei loukkantunut.
TAROT ON PERSEESTÄ!!! TAROT ON PASKA KOSKA MÄ EN TYKKÄÄ SIITÄ!!! MUN ÄO ON VIISKYT TUHATTA KERTAA SUUREMPI KU SUN!!!! HAHAAAAA! TAROT ON PERSEESTÄ,TAROT ON PERSEESTÄ,TAROT ON PERSEESTÄ!!!!! HAUKKUKAA KAIKKI TAROTTIA,TOI PELLE TYKKÄÄ SIITÄ!!! IHAN WANNABE HEVARI OOT!!!!! BUAHHAHHAAAAA! PERSEESTÄ OOT!!!!!!!!!
Taitaa murrosikä olla pahimmillaan... No, kyllä se siitä
imitoin vaan tässä sua,ei ei muuta. :D
No se on kuule hyvä harrastus. Mutta minusta tuntuu että tarvitset vielä harjoitusta. Kyllä se siitä lähtee, kun harjoittelee. Tiedä vaikka joskus pääsisit jonnekin esiintymään.
Sä pääsisit varmaan sirkukseen pelleksi. Siinä olisi loistava työpaikka juuri sinulle.
"Taitaa murrosikä olla pahimmillaan... No, kyllä se siitä"
Heheh! Sinulla se ei ole edes alkanut vielä!
Sirkuselämä ei oikein sovi minulle.
Niimpä! :D
Pitää vaan sanoa että olette todella hauskoja. Harkitkaa ihmeessä stand-up koomikon uraa.
Sinulle suosittelisin sitä politiikon uraa edelleen...
Tiedättekö, noita teidän riitelyviestejänne on todella antoisaa lukea! Mutta Nightwishin Himos-keikkaa koskevassa keskustelussa!? Hävetkää!
Pellemeiningit ja muut, ei sitä huomiota noin tarvitse hakea! Sitä saa ihan muilla konsteillakin! Ja vieläpä positiivista huomiota. Noin sinä(/te) vain saatte kaikki muut suuttumaan.
Tiivistettynä: Riitelyviestit pois Nightwishia koskevista keskusteluista!
Sisilisko Kiittää.