Ei ole geely volvo enää volvo vaan rimpula
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/f5e88498-1e6f-4e7e-a1ba-464486f26cb6
ei kestä sisäänajoakaan.
Heikolta näyttää
12
681
Vastaukset
- Anonyymi
Kiinalainen kottero!
- Anonyymi
144000km ajettu ja kulutusosia vaihdetaan, kauheaa.
Jarrujen kuluminen on ajotavoista kiinni.
Iso komea auto aiheuttaa kateutta, varsinkin aasialaisilla ajaville. - Anonyymi
Niin kyllä se rahasäiliön omista näyttää kädenjälkensä tavalla tai toisella onhan se selvä. Suomalaiset kantavat vähät rahansa ja maalaiset isot rahakassinsa kiinalaisten "volovo"- kauppaan. satnan tyhmää sakkia.
- Anonyymi
Tyhmähän sinä olet.
- Anonyymi
Volvo suunnitellaan Ruotsissa ja pääkonttori sijaitsee Ruotsissa ja autoja valmistetaan monessa maassa. Kiinalainen omistaja toki, mutta kiinalaiset omistavat kovin paljon kaikkea maailmalla, mutta se ei tarkoita, että kaikki on kiinalaista laatua. Kyllä Kiinassa osataan tehdä myös laatua jos sitä halutaan ja Volvo haluaa.
- Anonyymi
Puoleen hintaan halpaa skeidaa Kiinalaista pommia
- Anonyymi
XC90 review
https://www.youtube.com/watch?v=omcisrjRBfg
@cyclopentadiol2923
15 tuntia sitten
I only had to watch the first 5:30 minutes to know I'll never buy this car. Cool. - Anonyymi
Ni hao!
Volvosta on kuoriutunut kinukkivolvo. - Anonyymi
Suomessa myytävät XC90 mallit sekä XC60 mallit tehdään kylläkin täysin Ruotsissa eikä kiinassa.
Kiinan volvojen eli EX mallien laatu sitten taas on ollut erittäin surkeaa.
144tkm ajettu premium auto oli se miltä tahansa merkiltä on loppuun ajettu eikä sellaisia tule muutenkaan ostaa. - Anonyymi
144tkm ajettu bemari tai audi alkaa olemaan menettänyt arvonsa ja kova korjausrumba alkaa. Siinä rakennetaan kovaan hintaan vanhasta paskasta sitten uutta joka osaa myöten.
- Anonyymi
Varsinkin sisustan laadussa volvo on täysin omassa luokassaan. Ei pärjää saksalaiset millään volvolle joka tehdään todella laadukkaasti.
- Anonyymi
Tehdäänkö uusimmat EC40- ja EX 40-sähköautot Belgiassa vai Kiinassa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1674883Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2544482Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat324375Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,104274Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1943510Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis883207Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos813139Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993047Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2452854Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432782