Kokoomus lakkautti vuodeosaston - mitä seuraavaksi?

Anonyymi-ap

Kova selittely tuntuu kykypuolueessa olevan meneillään.

Vuodeosaston vieminen Kokkolaankin melkein vain parantaa palveluita.

Vaan mitä puolue yrittää viedä seuraavaksi? Kirkko, koulut ja lopuksi kääritään asfaltit?

10

819

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      On todella lyhytnäköistä toimintaa äänestää Kannuksen TKn palveluiden supistamista. Nykyään paikka on jo aika-ajoin ruuhkautunutta, lääkärin aikoja joutuu odottamaan ja sairaanhoitajat tekevät vastaanotoillaan todella kovalla paineella töitä.
      Moni odottaa vaivojensa kanssa liiaan pitkään ennenkuin etsii apua vaivoihinsa.
      Mitä pahaa minä köyhä ja sairas ihminen olen tehnyt kokoomukselle kun minun täytyy tulevaisuudessa menne vaivojeni kanssa Kokkolaan suuressa hädässä, tänään 3.1 tätä kirjoittaessa Radio Kokkola kertoon Kokkolan tkn 5-7h odotusajoista viimepäivinä. Miten sinne vanha ihminen jaksaa lähteä istumaan ja keräämään lisää kulutauteja itselleen ihmisten oireilessa ympärillä koronassa ja muissa taudeissa.

    • Anonyymi

      Loppuuko synnytys ja yö päivystys myös Kannuksesta?

    • Anonyymi

      Ja soiten säästötoimien johdosta, Keskipohjanmaan keskussairaalassa on todella hankala saada vaivoihin apua; tähystyksiin, röntgeniin, magneettikuviin ym. on jonot pidentyneet eikä niihin taho saada aikaa. Vähätellään asiakkaan vaivoja ettei tarvi määrätä mihinkään tutkimuksiin. Leikkausjonot on pidentyneet paljon. Kyllä on niin hullun hommaa.

      En usko että kokoomuksella on mitään mahollisuuksia pärjätä vaaleissa. Selitellään tekoja, kukaan ei niitä usko. Tosi iso virhe äänestää tk:n lopettamisen puolesta. Ehkä tajusi vasta jälkeenpäin minkä virheen teki. Saat pakata laulut, sinun aikasi on mennyt.

    • Anonyymi

      Hyvä, vois lakkauttaa koko kaupungin.

    • Anonyymi

      Mites Kokoomus loikkarit, petitte äänestäjät. Äänestääkö keskustan väki teitä? Epäillen.

      • Anonyymi

        Kunnallisvaaleissa puolueella ei niin väliä verrattuna eduskunta vaaleihin. Enemmän henkilö vaalit.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kunnallisvaaleissa puolueella ei niin väliä verrattuna eduskunta vaaleihin. Enemmän henkilö vaalit.

        Jos henkilövaalit, miks puoluetta vaihdoitte.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos henkilövaalit, miks puoluetta vaihdoitte.

        En oo kylläkään kukaan vaihtaneista. Lj jutusta vois päätellä että muutakin ristiriitaa on pj kanssa. Pj näkemykset ihmetyttänyt kun on niin ristiriitaiset kokoomuksen valtakunnan linjan kanssa.
        Ainakin energiapolitiikan osalta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En oo kylläkään kukaan vaihtaneista. Lj jutusta vois päätellä että muutakin ristiriitaa on pj kanssa. Pj näkemykset ihmetyttänyt kun on niin ristiriitaiset kokoomuksen valtakunnan linjan kanssa.
        Ainakin energiapolitiikan osalta.

        Eihän tämä täti päässyt vaaleissakaan läpi ja sukupuoli jakauman mukaan valitsivat sen pelipaikoille


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      99
      6592
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      366
      6166
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3043
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2514
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2165
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1804
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    9. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1315
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe