Winger konkkaan

Näin sitä käy kun jää verot maksamata. Aika kauvan onki sinnitelly.

Kaleva: "Konkurssia vaati verottaja. Sillä on yritykseltä yli 38 000 euron edestä maksamattomia verovelkoja. Yhtiötä oli haettu konkurssiin aiemminkin."

Kärkäinen voi unohtaa viina luvat muutamaksi vuodeksi. Keskitalo myös.
1299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Keskitalo oli ihan ok tyyppi. Kärkkäinen olisi parhaimmillaan yksin jossain lakaisukoneen tai metsämoton kuskina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin sitä käy kun jää verot maksamata. Aika kauvan onki sinnitelly.

Kaleva: "Konkurssia vaati verottaja. Sillä on yritykseltä yli 38 000 euron edestä maksamattomia verovelkoja. Yhtiötä oli haettu konkurssiin aiemminkin."

Kärkäinen voi unohtaa viina luvat muutamaksi vuodeksi. Keskitalo myös.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu