Tosiystävä

Puolustaa ja suojelee ystäviään eikä asetu kiusaajien puolelle.
21561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kiitos, rakkaat🕊️❤️😭

Äänestä
  • Sulla ketään rakkaita ole

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Sulla ketään rakkaita ole

    Ilkeä olet 😐

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ilkeä olet 😐

    Kiusaajatko ne vasta ilkeitä onkin joten kiusaamisen motiivi taitaa olla vähän ontto.

    Äänestä

Se on juuri näin.

Äänestä

Niin, lepspojen puolelle.

Äänestä

Kippis

Äänestä

En ole kiusannut ketään netissä. Enkä kyllä muutenkaan.

Äänestä

Mistä sellaisen löytää?

Äänestä

Kuka sit on asettunut vihollisen puolelle?

Vtuttaa suoraan sanottuna enemmänku mikään koskaan että annoin itsestäni ihan liikaa jonkun puolesta puolustaakseeni ja auttaakseni....

Mitä mulle sitten jäikään kaikesta??
Totuuksia, joidenkin erittäin hyvin varjeltuja
ja piilotettuja salaisuuksia jotka selvitin....

Mut mitäs mä niillä teen?
Ei niillä ole merkitystä ilman rakasta ystävää...

Äänestä

Mä asetun sen puolelle jota kohdellaan väärin. Jos " ystäväni " pimahtaa ja täysin vailla syytä haukkuu ihmisen tottakai puolustan sitä joka ei ole tehnyt mitään.

Äänestä
  • Kuulostaa reactive abuse keissiltä, ei kukaan tyhjästä pimahda. Mitä ystävätterisi sanoi käytöksestään?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Kuulostaa reactive abuse keissiltä, ei kukaan tyhjästä pimahda. Mitä ystävätterisi sanoi käytöksestään?

    Enpä kysynyt. Enkä aio olla sen kummempaa tekemissä.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Enpä kysynyt. Enkä aio olla sen kummempaa tekemissä.

    Niin. Sä et ilmeisesti vaivaudu kuuntelemaan totuutta. Vähän on liian yksipuolista.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Niin. Sä et ilmeisesti vaivaudu kuuntelemaan totuutta. Vähän on liian yksipuolista.

    Mä tiedän totuuden. En jaksa turhaa draaman viljelijää. En hyväksy tuollaista käytöstä. Se ei ollut eka kerta kun tekee niin. Silloin ihan eri henkilölle. En halua sotkeentua. Otan etäisyyttä.

    Äänestä

Totta.
Tosiystävä kyllä pitää omistaan huolta.

Äänestä

Ystäviä on harvassa, vaikka kavereita on helppo saada.

Äänestä
  • Näinhän se on

    Äänestä

Ei vaan eettinen ihminen.

Äänestä

Näin se on. Ja Tosivihollinen asettuu kiusaajien puolelle.

Äänestä

Kummempaa, sotkeentua= kummemmin, sotkeutua. Eli ei mulle. Nippa nappa C.n paperit kirjoitin äidinkielestä (suomi), että en tiedä mikä on oikein, mut silti ei mulle nuo tuolta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puolustaa ja suojelee ystäviään eikä asetu kiusaajien puolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu