Pajiksen leiri 2025

Junnu leiri ihan paska, ainakin näin junnut tiedottaa , sit muuta yli-ikäinen surkeaksi on mennyt puolet ylihintaa törkeetä rahastusta
191107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Juu, eikä vain muutama yli-ikäinen lähes puolet . Mutta aivan liian kallis!!!!!

Äänestä
  • No, paikanpäällä kokoneena, ohjelmaa ja reeniä on kellon ympäri.
    Ihan kivasti ulkolaisia ja hyvin koutseja paikalla.
    Toki leirin ohjelma aika mielikuvitukseton, mutta ei yllätä.
    Tänne vaan, vielä ehtii!

    Äänestä

Mistä hotellista saat tuohon hintaan täysylläpidon ja tuollaiset puitteet? Varala oli aikoinaan vieläkin kalliimpi ja siellä oli kuuleman mukaan huonompi ruoka.
Laskepa huviksesi mitä tulisi maksamaan 3 yöpymistä aterioineen joulun pyhinä vaikka Seinäjoella, Kokkolassa tai vaikka Oulussa. Siihen päälle tekemiset. Ei taida ihan tuo summa riittää. Pajiksen leirit 4 krt vuodessa on 1000€ jaa se 12 ja se vielä 30,niin ei tunnu pahalta alle 3€/pvä.

Äänestä

Mitä meinaa yli-ikäinen tässä tapauksessa? En nyt ymmärrä.

Äänestä

Jaahas, Kiukku on taas hiipinyt nettiin. Ai että kun harmittaa 😁

Äänestä

Oman seuran junnut tulivat leiriltä intoa puhkuen ja pitivät leiriä loistavana. Olivatkohan samalla leirillä tai vain liikkeellä eri asenteella?

Äänestä
  • Heillähän pitkä leiri oli....

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Heillähän pitkä leiri oli....

    Nätkö rivien välistä ajankohdan milloin hänen junnut sieltä leiriltä tuli? Itse en nähnyt.

    Äänestä

Hei. Muistakaa nyt ketjun aloittajan mielenterveysongelmat ja provokaation tarkoitukset. Nyt keksi uuden kulman "ainakin junnut tiedottaa" 🤣 Ei sillä mitään junnuja ollut siellä. Älkää menkö näihin retkuihin.

Äänestä
  • Junnuilla tarkoitetaan yleensä perheen nuorimpia. Ei judon juniori-ikäviä.

    Äänestä

  • Pystytkö näkemättä ja tuntematta määrittämään jonkun mielenterveyden ongelmat.Eikö sinulla ole joku ongelma ,kun jaksat viikosta toiseen vastata näihin kirjoituksiin ,mitkä ei ole kohdistettu sinuun.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Pystytkö näkemättä ja tuntematta määrittämään jonkun mielenterveyden ongelmat.Eikö sinulla ole joku ongelma ,kun jaksat viikosta toiseen vastata näihin kirjoituksiin ,mitkä ei ole kohdistettu sinuun.

    Kuulehan Kiukku, on hienoa että otit itse nuo mielenterveyden ongelmat esiin. Kerrohan, kuka on sinua tässä lajissa niin loukannut, että olet ottanut elämäntehtäväksesi myrkyttää judoyhteisöä?

    Äänestä

En tosiaan tiedä paljonko leirimaksu oli, mutta sehän on vain asumisesta ja ruoista? Paikka on hieno, fasiliteetit hyvät ja ruokaa on riittävästi ja usein tarjolla.

Mutta ainahan voi valittaa....

Äänestä
  • 273€

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    273€

    To-su täyshoidolla ammattivalmennuksessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    To-su täyshoidolla ammattivalmennuksessa.

    Ei todellakaan ammatilaisia

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    To-su täyshoidolla ammattivalmennuksessa.

    Siis kolme yötä täysihoidolla ja 3-4 päivän valmennukset päälle ja 273€. Missä maailmassa tämä on kallista?

    En nyt kyllä tajua näiden ainaisvalittajien mielentilaa.

    Lähde keräämään sponssia oman seuran, jos sinulla sellaista on, junnuille. Hakekaa urheiluopistosäätiön apurahaa leirien kuluihin. Tee itse jotain äläkä aina vain valita.

    Meinaatko että liiton pitäisi kustantaa kaikkien leirille osallistuvien kulut?? Loppuisi rahat aika äkkiä......

    Äänestä

Kerrotko, että missä päin näin tiedottavat? Vai oliko ihan ääni sinun päässä, joka asiasta tiedotti?

Äänestä
  • Kyllä se ikävä kyllä on siellä hänen omassa päässä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Junnu leiri ihan paska, ainakin näin junnut tiedottaa , sit muuta yli-ikäinen surkeaksi on mennyt puolet ylihintaa törkeetä rahastusta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu