rekkaralli.

Anonyymi-ap

monet kaupungit vähentää liikennettä keskustoissa.täällä ei.keskuskadulla on nähtävissä raskaan liikenteen aiheuttamat urat 100 tonnisten rekkojen jäljiltä.no,sillähän on työllistävä vaikutus,saadaan jälleen uusi asfaltti keskuskadulle,taloja joudutaan maalaamaan koska pakokaasu värjää seinät.vaikka kuinka on purettavia taloja,toivoisin että saamme elää puhtaassa ja raikkaassa kaupungissa.onhan puutavararekkojen purkaus ja lastauspaikka naarajärvellä.eikä tarvitse ajaa kaupungin läpi citymarketin takapihalle.no niin.nyt nähdään onko määräysvalta kaupungin johtajalla vai rekkafirmoilla.

6

424

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rekat pois keskuskadulta!

    • Anonyymi

      Raskasta liikennettä olisi syytä vähentää keskustassa. On vain ajan kysymys kunnes taas joku koululainen jää rekan alle. Joka vuosikymmen ainakin yksi nuori jää Pieksämäellä rekan ruhjomaksi!

      • Anonyymi

        Joo kyllä varmaan jää jos ei rekan niin pienemmän auton kun kävellään kuten äiti työntäen lasten rattaita joissa yksi ja kaksi isompaa taluttaa useampaa koiraa keskellä Selkiöntietä .


    • Anonyymi00005

      Rekat pois keski kaupungista.

      • Anonyymi00006

        pieksämäellä on poikkeustilanne.nuorten kuskien pitää saada näyttäytyä kaupungilla kun on 100 tonnia päällä kuormaa .onhan se mahtavaa.kaupunki kannustaa nuoria.tuntuuhan se hienolta vedättää täysillä vesitorninmäkeä,kun musta savu peittää maisemat.


    • Anonyymi00007

      Rekat pitää kauopaa auki

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      358
      1327
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      406
      1175
    3. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      915
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      82
      847
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      78
      832
    6. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      52
      766
    7. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      110
      763
    8. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      756
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      39
      690
    10. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      686
    Aihe