rekkaralli.

Anonyymi-ap

monet kaupungit vähentää liikennettä keskustoissa.täällä ei.keskuskadulla on nähtävissä raskaan liikenteen aiheuttamat urat 100 tonnisten rekkojen jäljiltä.no,sillähän on työllistävä vaikutus,saadaan jälleen uusi asfaltti keskuskadulle,taloja joudutaan maalaamaan koska pakokaasu värjää seinät.vaikka kuinka on purettavia taloja,toivoisin että saamme elää puhtaassa ja raikkaassa kaupungissa.onhan puutavararekkojen purkaus ja lastauspaikka naarajärvellä.eikä tarvitse ajaa kaupungin läpi citymarketin takapihalle.no niin.nyt nähdään onko määräysvalta kaupungin johtajalla vai rekkafirmoilla.

3

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rekat pois keskuskadulta!

    • Anonyymi

      Raskasta liikennettä olisi syytä vähentää keskustassa. On vain ajan kysymys kunnes taas joku koululainen jää rekan alle. Joka vuosikymmen ainakin yksi nuori jää Pieksämäellä rekan ruhjomaksi!

      • Anonyymi

        Joo kyllä varmaan jää jos ei rekan niin pienemmän auton kun kävellään kuten äiti työntäen lasten rattaita joissa yksi ja kaksi isompaa taluttaa useampaa koiraa keskellä Selkiöntietä .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8616
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      2951
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      14
      1321
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1018
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      66
      974
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      936
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      923
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      913
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      862
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      844
    Aihe