Äänestäkää vaan paljon
Vihreiden edustajia kaupungin valtuustoon, niin näette sitten miten
mm jätehuollon kustannukset ja hulevesimaksut nousevat.
Vastinettahan näille maksuille ei tule.
Roskien keruu pisteet ovat täysiä tai eivät toimi muuten. Lukollisten keruuastioiden lukot jäätyvät tai ovat muuten rikki.
Kuntavaalit 2025
7
202
Vastaukset
- Anonyymi
KD on minun valinta.
- Anonyymi
Kyllä alkaa olla KD varteenotettava
Vaihtoehto.
- Anonyymi
Viherpipertäjien vaatimukset
jätteiden käsittelystä ja kierrätyksestä
etenkin vapaa -ajan asuntojen osalta.
Kyllä jokainen haluaa ne jätteensä
viedä asianmukaisiin keruu pisteitä - Anonyymi
Vihreät on vaihtoehtoväen kokoontumisajot.
- Anonyymi
Persupropagandaa,
- Anonyymi
Bio-Sairilasta veronmaksajille noin 30 Milj € lasku. Valtuuston käsitellessä asiaa.Muut jopa Kokoomus käyttivät asiasta puheenvuoron,mutta VIHREÄT eivät asiasta puhuneet mitään! Kalista on uusiutuva energia.
- Anonyymi
Taivaan isä hoitaa jätehuollon.
Unibetissä voi kuulema jo laittaa veikkausta sisään, missä vaiheessa kautta ps ryhmä hajoaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1085541
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai964819Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394762Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672199- 1172041
- 1061790
- 2561567
- 3711308
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591141- 2181112