Minkälaisia kokemuksia, kuulin että enemmän vuokratalojen kunnostusta, sanottiin että ei kannata tuohon firmaan ainakaan töitä hakea, vaihtuvuus suuri ja jotain kismaa ilmeisesti?
Salamasaneeraus oy
9
1623
Vastaukset
- Anonyymi
paskat palkat ja taso sinnepäin
- Anonyymi
no ei kyllä oo paskat palkat, muusta en tiedä
- Anonyymi
on ne
- Anonyymi
Palkat on hyviä yleisesti alaan nähden. Vaatii tosin ammattitaitoa ja ripeyttä. Ei ole mikään perus tuntityöläisen työpaikka.
- Anonyymi
En ikipäivänä huolisi taloyhtiöön tuotaporukkaa mikä pirkanmaalla tekee vts yms vuokrataloja, perävalotakuulla mennään, räävitään sieltä täältä, ammattilaisia he eivät saa, maine ja huonopalkkaus, todellakin salamasähläystä.
työnjohto oli ainakin joskus täysin absurdia, kaveri ei tiennyt edes kipsilevyjen eroja:)Lol- Anonyymi
Tampereella nää on ollut jo 25vuotta, et kyllä ne varmaan jotain osaa. Urakkapalkat ja tekijät omilla palkkalistoilla ja aika kova kasvu.
- Anonyymi
Ei missään nimessä kannata hakea töitä kyseisestä firmasta!
Kaikki ammattilaiset lähtee ja jäljelle jää lampaat!
Vaihtuvuus todella suurta!
Palkat ei todellakaan ole hyvät niin kuin joku täällä väittää.
Taitaa olla lammas kyseessä. - Anonyymi
Täällä tietäjät tietää. Takana kohta 6v etelä-suomessa ja kyllä paras remppafirma missä ollut töissä. Kalusto erittäin kunnossa ja vapaat työajat joka sopii kohta isäksi tulevalle. Palkka n 2k käteen 2 viikon välein ja välillä päivärahat päälle. Kyllähän se harmittaa alle 20e/h tehdä töitä niin päätyy sitten iltaisin tänne nettiin huutelemaan pahaa oloaan ku rahat loppuu aina ennen palkkapäivää
- Anonyymi
Aivan varmasti😂
Joskus salamalla työskennellyt ja kyseiseen palkkaan pääset ehkä kerran vuodessa!
Äläkä nyt selitä mistään päivä rahoista.
Mitään ylimääräistä ei haluta maksaa ja mitään lisiä et saa.
Hinnat mukamas alan parhaat heidän mukaan, mutta oikeesti ammattimiehet eivät tohon taloon jää!!!
Laita palkka nauhasta kuvaa niin nähään ne sun päivärahat ja 2k tilit käteen😭😭😭😭
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614398KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523221Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512465- 1022154
- 241893
- 231642
- 301616
- 1611484
- 351261