Nyt alkaa valitus liikuntapalveluiden arvonlisäverosta.
Karjalaisessa valitusta naaman kera.
Liikuntapalvelut
16
210
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä Kommunistihallitushan on vaikeuttanut syntymättömienkin elämää niin miksei myöskin elossa olevien.
- Anonyymi
Kommunistihallitus? Heheehee! No nyt on kunnon siikhail älynnystyröitään hieromassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kommunistihallitus? Heheehee! No nyt on kunnon siikhail älynnystyröitään hieromassa.
Eikös se ole kommunismia että köyhät kyykkyyn ja rahat valtiolle tuhlattavaksi. Hallitus määrää niin kuin esikuvansa Stalin aikoinaan.
- Anonyymi
Kaikkialla on jotain kuntosaleja. Eikös ne vaan lisäänny?
- Anonyymi
Eihän se maksa mitään kun menee jorpeloon ja ui alasti.Ei kulu uimapukukaan.
- Anonyymi
Miten muuten pärjättiin 70-80-luvuilla ja satoja vuosia ennen sitä, kun ei ollut kuntosaleja? Ainakin nuorten ihmisten kunto oli paljon parempi kuin nyt. Ylipainoisia nuoria ei juuri näkynyt.
- Anonyymi
Nykyajan vetelät vätykset.
- Anonyymi
Ei ne oikeesti ollu niin kovia kun väitetään. Sillo vaan oli eri tyyli ja muoti. Nykyään treenataan monipuolisemmin ja syödään paremmin. Meillä on tietoa ja välineitä, joita ei sillon ollu. Kyllä me jonnet ollaan ihan eri levelillä.
Kylläpä on nykyään meininki muuttunut. Ennen oltiin ihan tikkuja, nyt on sentään vähän kokoa. Ei jaksanut silloin juosta yhtään, nyt mennään kuin höyryjunat. Tautisetkin pysyy mukana. Vähän läskiäkin on ehkä tullut, mutta se ei haittaa. Onhan sitä lihastakin alla. Kyllä kelpaa! Tuntuu hyvältä olla vahva.
- Anonyymi
Tykkäävät ihrasta ja rapakunnosta.
- Anonyymi
Ihan sama, kun työnantaja maksaa :D
- Anonyymi
Parasta musiikkia köyhien itku
- Anonyymi
Onhan se, jos on se ilmoitetaan lehdessä naamoineen ja tietoineen.
- Anonyymi
Heti on joku läski yrittäjä vinkumassa kuinka alv nousee suomessa ja se on heiltä pois. Menisi vinkumaan hallitukselle nehän siihen alv korotukseen on syyllisiä
- Anonyymi
Juuri niin.
- Anonyymi
Sen alv:n voi kuitata korottamalla hintaa.
- Anonyymi
Taitaa näillä tietyillä tyypeillä olla muotia se lehdissä valittaminen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p546167Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3135105Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604874Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1384676Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203900Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202416Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32198Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241845- 731792
- 2201552