Turkiskuorianen ja niiden myrkytys

Anonyymi-ap

Löysin kotoani kolme viikkoa sitten muutaman vyöturkiskuoriaisen kuolleena lattialta. Niitä ei ole näkynyt enempää mutta sitten alkoi löytymään ruskoturkiskuoriaisia lentämässä asunnossa sekä muutama niiden toukka. Suurin osa on ollut kuolleita, osa eläviä. Isännöitsijälle ilmoitus ja sain kotiini ammattilaisen myrkyttämään perjantaina. Onko täällä ketään jolla olisi sama tilanne? Ihmettelen kun listojen lähestyviltä, mihin myrkky laitetaan, ei ole löytynyt vielä yhtään kuollutta kuoriaista vaikka luin että niin usein tapahtuu.
Sen sijaan olen löytänyt näitä kuolleina mm. kynttilästä, kukkaruukuista missä tekokukkia jne. Oon pessyt kaikki tekstiilit 60 asteessa mitkä oon töiden ohella ehtinyt ja heittänyt pussissa parvekkeelle. Onko normaalia että myrkytyksen jälkeen niitä löytyy mitä ihmeellisistä paikoista? Vastaukset saan myrkyttäjältä pyhien takia vasta tiistaina enkä pysty elää tän epätietoisuuden kanssa kun on muutenkin paha ötökkäkammo.

0

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin sinussa haluan koskea

        Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
        Ikävä
        41
        2223
      2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

        IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
        Maailman menoa
        223
        1955
      3. Kerro nyt jotain

        Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
        Ikävä
        111
        1528
      4. Toisen ihmisen sydämellä

        leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
        Ikävä
        142
        1265
      5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

        Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
        Ikävä
        115
        1197
      6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

        kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
        Ammattiliitot
        136
        1104
      7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

        Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
        Suomalaiset julkkikset
        25
        1078
      8. Millaisena luonteena

        Pidät kaivattuasi??
        Ikävä
        74
        982
      9. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

        Sinua minä vaan ❤️
        Ikävä
        70
        940
      10. Mitä ajattelet kun

        Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
        Ikävä
        61
        915
      Aihe