Kalastusta siiderivalan saalistaminen

Anonyymi-ap

Olen vanhaa kalastajasukua. Nyt on tarkoituksena saada saaliiksi aito haminalainen siiderivalas! Missä parhaat mahdollisuudet saada siiderivalas harppuunan tähtäimeen?

5

803

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siiderivalailla on nyt tipaton, sekä elämän/ruokailutapojen muutos käynnissä joten saalistus todella vaikeaa, mutta tämä hapatus loppuu viimeistään helmikuun puolessa välissä. Palaa sitten valas-apajille uudestaan. Siiderivalas on tätä nykyä poistettu uhanalaisten lajien listalta ja kanta on nykyään todella runsaslukuinen. Nuoria yksilöitä tapaa Jaskan baarista kun taas jo elämänsä ehtoo puolella olevat valaat löytyvät Gepardin pubista. Toivotteleepi valaan pyytäjä kolmannessa polvessa ja useita valaita pyytänyt seitsemän meren kauhu.

    • Anonyymi

      Onko havaintoja joko on kevättä hetulan alla?

    • Anonyymi

      Viime päivät tässä puhdistellut harppuunaa ja kuivaharjoitellut sen käyttöä. Alkaa oöla suorastaan juhlakunnossa uudelle pyyntikaudelle. Joko valaita on näkynyt?

    • Anonyymi

      Siiderivalaan löytäminen ei ainakaan ole ongelma. Muunlaisen löytämisessä olisi huomattavaa vaikeutta -ainakaan baarista.

    • Anonyymi

      On 120mmm lahnan pyyntiin tarkoitetut riimu verkot onnistuuko.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1732
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      105
      705
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      654
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      575
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      18
      549
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe