Mitä sotekeissistä äkkirikastuneet suuripalkkaiset ja hallinnossa keikkuvat tyhjäntoimittajat aikovat nyt 2025 vääntää vaivoiksemme?
Mitä sotekeissistä äkkirikastuneet suuripalkkaiset ja hallinnossa keikkuvat tyhjäntoimittajat aikova
5
225
Vastaukset
- Anonyymi
Odota nyt viikko pari niin koet pussissasi ja elämässäsi meitä 20 000 kuukausipalkkalaisten aivopieruja ja niiden haistelutuloksia.
- Anonyymi
Tiedättekö, montako yli 100 000 euroa vuodessa ansaitsevaa soteihmistä on Kankaanpäässä? Aikaisemmin olivat kohtuullisilla 60 000 - 65000 vuosipalkoilla. Laskin heitä makaavan virkatuolissaan kahdeksan kappaletta. Osa istuu Porissa.
- Anonyymi
Muistan Sanna Marinin nauraen kertoneen, kun sote meni eduskunnassa läpi suunnilleen. "saa nyt muutama sata lääkäriä ja muuta hallintoihmistä olla minulle kiitollinen helposta virkapaikastaan!"
- Anonyymi
lopetetaan perusterveydenhoito, sairauksien ennkkointi ja kontrollit useimmissa terveyskeskuksissa ovet suljetaan
lisäävät samalla ambulanssien ajoa pohjois-satakunnasta poriin
moni ambulanssi ajaa pyydetylle osoitteelle kysymällä moneen kertaan onko todellinen tarve ja syy,,,usein jättää asiakkaansa ottamatta kyytiin,,,,mene taksilla ja taxi kuskeille sairas potilas autossa ja vastuu
poliklinikoilla ruuhkaa välillä autosta ei pysty siirtämään sisälle
odotellaan muutama tunti, kivuissa, janoisena, nälkäisenä, housut märkinä että joku tutkisi,
sitten jos on tarvetta osastohoitoon ja toimenpiteisiin on tilanne pahentunutja eräskin tuttuni leikkauksen jälkeen tehohoidosa tulehdukden vuoksi ja muiden komlikaatioiden jälkeen pitkittynyt tilanne ja kallista hoitoa keskussairaalassa monta viikkoa
ikäihmiset, dementoituneet,kaatuilevat ovat yksin kotonaan, kotihoidolla 25 käyntiä kahdeksan tunnin sisällä ja välimatkat päälle, ei siinä paljon ehdi katselemaan mitääm. Turvatonta ja kivuliasta yksinoloa useimmilla .
hygieniaa ei paljonkaan ole kukaan hoitamassa ja monen kämpät siivottomia koska ikäihminen ei pysty taloudellisen tilantereensa kotiinsa pyytämään siivousta, ei itse jaksa eikä edes ymmärrä tarvetta.
Laitospaikkoihin koko maassa tuhansien jonot jaaina pahenee.
Kalliita seiniä rakennettu sairaaloihin ja yksityisia, pihlajanlinnat ja attendot mutta seinien sisällä tyhjiä tiloja kunei ole maksusitoumuksiaikäihmisille kun suomessa ei ole varaa maksaa veroja elämänsä maksaneiden ihmisten hoidostalunmeidän varat kuluu mamujen elättämiseen jo 30 vuoden ajan miljardejakulunut oleilijoiden elättämiseen ja sen lisäksi varoja,tarvikkeita sotaalueille muiden kuin suomalaisten elinolojen ylläpitämiseksi on tärkeämpää,
eutanasia ei ole luvallista ihmisille joille ei hoitoa eikä tulkea tarjolla, mutta voidaan kidittaa pitämällä ihmisä yksin kodeissaan vailla huolenpitoa vaan omassa ulosteessa voi makuuttaa kotonaan.
ambulanssit ruuhkaajoissa ja yksityiset ajelee sen lisäksi - Anonyymi
Ukraina tarvitsee sinunkin rahasi!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1323033- 71590
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2211345Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133977- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36887