Töhertely

Onpa vain todella mukavaa odottaa linja-autoa, kun pysäkkikatos on töhritty. Ainakin Mertapuiston psyäkkillä (Hulkontie), jota itse käytän, on ihan törkeät sotkut. Kerran se jo puhdistettiin, mutta töhrijät iskivät entistä pahemmin. Kyllä varmasti ihmiset muistavat jo miltä pysäkiltä autoon tulen, katos kun herättää vähän huomiota!
5418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tee asialle jotain jos se niin paljon ärsyttä....

Äänestä
  • Mitä sille nyt enää voi tehdä jos on jo töhritty ? Pitäisikö meidän ne sitten siivota ?

    Vituttaa juuri se, että kun laitetaan ensin bussipysäkit ja katokset uuteen uskoon, niin jo joku vellihousu töhertäjä, joka ei tiedä työnteosta mitään, tuhertelee ja pilaa kaiken. Ja kuka sen maksaa muut kuin me veronmaksajat ?

    Äänestä

Ja sitten ne hel---tin räkälimpit. Meinaapa aina yrkät lentää ku IHMISEN pitää kuolata ja kurlata.

Äänestä

Eihän se nättiä ole, mutta hassua, että se jotakuta noin paljon häiritsee... Ei minun bussinodotusmukavuus ole koskaan katoksen koristelusta kiinni ollut. Olen kai outolintu.

Äänestä
  • Eipä sitäkään tule paljon toisaalta katseltua: yleensä tulee oltua selin siihen päin, eikä usein tarvitse viime tipassa kotoa lähtemisen takia paljon toimettomana odotella. Mutta on se silti ikävää, sillä tuo pysäkkikatos ei puhtaanakaan ole niitä hienoimpia (aika ankeaa tummanruskeaa puulevyä).

    Joukkoliikenteessäkin on epäkohtia: vanhoilla busseilla matkustamista, sillä uutta matalalattiakalustoa näkee hyvin harvoin ainakaan linjalla 21. Vaikkei esteettömyydellä minulle olekaan kovin tärkeää merkitystä, ovathan nämä matalalattiaiset silti Kuopion Liikenteen uusimpia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ärsyttävää kirjoitti:

Onpa vain todella mukavaa odottaa linja-autoa, kun pysäkkikatos on töhritty. Ainakin Mertapuiston psyäkkillä (Hulkontie), jota itse käytän, on ihan törkeät sotkut. Kerran se jo puhdistettiin, mutta töhrijät iskivät entistä pahemmin. Kyllä varmasti ihmiset muistavat jo miltä pysäkiltä autoon tulen, katos kun herättää vähän huomiota!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu