Viime vuoden puolella kun kävin jämin joulukylässä

Pari päivää sen jälkeen olin koronassa. Varmaan sain sen sieltä. Jollain, joka oli siellä samaan aikaan kuin minä, varmaan oli se.
142329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Varmaan voi olla mahdollista. Mutta voi se sinullakin olla jo silloin.

Äänestä
  • Se oli viime vuonna.

    Äänestä

Kannattaa pitää rokotuksistaan huoli, tänä vuonnakin, muistakin rokotuksista..

Äänestä

Samat roinat joka joulu myynnissä, eikö jo kyllästytä, vai pitääkö vaan mennä näyttämään naamansa.

Äänestä
  • Mä olin viime vuonna ensimmäistä kertaa 6 vuoteen.

    Äänestä

Akka meni Areenalle ja mä baariin kaljalle siksi aikaa.

Äänestä

Se oli oikea vaihtoehto👍

Äänestä

Joulumyyjäiset on oikein flunssaisten tautipesä, joidenkin on ihan pakko mennä flunssaisena, pois ei voi olla.

Äänestä
  • Tulin taas kipeäksi kun kävin siellä.

    Äänestä

Miten todennäköistä tänä vuonna on sieltä saada koronatartunta?

1Äänestä

Myydäänkö sitä paikallista joulusahtia

Äänestä

Näkisimpä Jämillä tänään sen yhden tamperelaisen päihde ja mielenterveystyöntekijän.

Äänestä

Tänä vuonna olin sen jälkeen A influenssassa.

Äänestä

Sitä oli tautista porukkaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pari päivää sen jälkeen olin koronassa. Varmaan sain sen sieltä. Jollain, joka oli siellä samaan aikaan kuin minä, varmaan oli se.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu