koko ajan on peloteltu, että Ukrainan sota, eli Venäjän hyökkäys Ukrainaan, laajenisi. No ei ole laajennut.
Meillä täällä on satoja ellei tuhansia, jotka odottavat, että pääsisivät ryssiä teurastamaan. Mutta eivät pääse. Sota ei laajene. Miten tässä näin kävi?
mietin sellaista pienessä päässäni, että
8
199
Vastaukset
- Anonyymi
Joo täällä meilläkin on pettyneitä. Halu päästä lopettamaan ryssiä on ollut kova. Kaikki tietävät, että maailma ilman ryssiä on parempi maailma ja haluaisivat vaikuttaa osaltaan asiaan.
- Anonyymi
Meillä täällä Pohjanmaalla on puettu satoja ellei tuhansia lämpimästi ja sitten sidottu puuhun kiinni. Muuten olisivat jo Moskovassa.
- Anonyymi
Joo Pohjanmaan pojat ovat aina olleet herkkiä lähtemään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo Pohjanmaan pojat ovat aina olleet herkkiä lähtemään.
Kunhan ovat varovaisia lähellä Lappeenrantaa, etteivät törmää vastaan tuleviin. Myös lappeenrantalaiset ovat herkkiä lähtemään. Pakoon.
- Anonyymi
Koska länsi on täysin hampaaton.venäjä pieksee satanolla
- Anonyymi
Odotellaan. Putlerin eväät on nyt aika loppu mutta jos sen annetaan kerätä voimia ns tulitauon avulla, niin seuraavaksi se käy taas jonkun pienemmän kimppuun kun ei uskalla isommille ryppyillä, luuseri kun on.
- Anonyymi
Ei kannata uskoa lännen sotapropagandaa siitä ei totuutta löydä kaivelemallakaan 😄
- Anonyymi
Pieni pää...pienet tyhjät aivot.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163411
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202206En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321915- 181871
- 821808
- 261582
- 291440
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361397Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111324