VALTUUSTON KOKOUS UUSIKSI - kuka syyllinen töppäilyyn?

Kuhmon kaupunginhallitus on päättänyt pistää viimeisen valtuuston kokouksen uusiksi. Kukahan on syyllinen tällaiseen töppäilyyn?
301996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Kertaus on opintojen äiti.

Äänestä

Ei kai vaan valtuuston vpj. tehnyt röhlömin?

Äänestä
  • Ei kai se virheitä tee? Tolokun ukko.

    Äänestä

Minkähän laulu nyt laulavat.

Äänestä

Aalto se heiluvi Kuhmossa!

Äänestä

Whatsupilla kutsuu kokoukseen väkeä, uskomatonta. No eikös tämäkin ole Persu niin se selittää kaiken.

Äänestä

Mikäs vika watsapissa? Siinähän lähettäjä voi seurata viestin läpimenoa ja vieläpä sitä onko vastaanottaja nähnyt viestin. Luetun ymmärtämistä sillä ei voi tarkastaa. Viestin lukeminen on vastaanottajan vastuulla, niin kuin sähköpostillakin lähetetyssä viestissä.

Äänestä

Hallintojohtaja Pinja Kyllönen siellä harjoittelee. Oekkeen hyvä valittiin siihen virkaan.

Äänestä

Ulos koko porukka ja uudet tilalle.

Äänestä

Puheenjohtaja tai vara pj kutsuu kokoukset koolle ei hallintojohtaja, hallintojohtaja on virassa, puheenjohtaja vaaleilla valittu 4 vuodeksi.

Äänestä

Kyllä herää kysymys onko Lipsonen pätevä koko hommaansa ?? Sanoo ettei olisi saanut viestiä eikä kuuluisi koko ryhmään mutta toisin nyt todistetaan. Ei tainnut tietää että viestin katsomisesta näkee että luettu :) Mitähän tästä ajattelisi ...

Äänestä
  • Eihän persut ymmärrä mitä ne väkäset tarkoittaa.

    Äänestä

Ryhmäwhatsup viestit näkyy ryhmäläisillä, ne kokoukset voisi pitää siellä whatsupissa ei sido paikkaa voi olla vaikka wc pöntöllä. Jos ei osaa käyttää, voi todeta, en ole saanut mezitziä.

Äänestä

Whatsup kutsu ok?

Äänestä

Tällaista se joskus on täällä demokratiassa. Kansalaisella on oikeus valittaa jos omassa ajatusmaailmassaan kokee kokeneensa vääryyttä.

Valitushan ei tässä tapauksessa lähtenyt, joten emme saaneet selvyyttä oliko se aiheellinen. Kaupungin hallinto valitsi pienemmän haitan vaihtoehdon, itseoikaisun, eikä lähtenyt lausuntorumbaan hallinto-oikeuden kanssa, mikä olisi ehkä viivästyttänyt päätösten toimeenpanoa.

Tämä episodi varmaankin selkeyttää kutsunta menettelyä. Vaikutuksensa tällä lienee myös ehdokas asetteluun. Hintalappukin tällä tulee olemaan kun kutsutaan 27 valtuutettua ja virkamiehet pitämään uusi kokous, kokouspalkkiot ja kilometrirahat rullaavat. Kansalaisen oikeus on puhunut, leuka rintaan ja kohti uusia haasteita.

Äänestä

Onko Kuhmossa joku valtuusto ja jos on ni miksi on mikä on sen pointti

Äänestä
  • Keskustaa eli Kepua johdetaan päihde- ja mielenterveysyksiköstä. Kaekki politiikassa mukana. Mietipä sitä kun seuraavan kerran eänestät? Uhkasko viijjä sinunkin penskat mitättömästä syystä?

    Äänestä

Hallintojohtajatar sai pikkujouluissa pakit kuhmolaiselta ukolta. Ai että naotin. Ai että nyt kostaisi koko kaupungille?

Äänestä

Joko se Terva-asuntojen 173000euron kavallus selvisi? Ylleensähän niissä on mukana koko joukkue. Että vihjeeksi vuoan.

Äänestä

Etellisen hallituksen, maahanmuuttajien ja median syy nyt ainakin

Äänestä

Lipsonen sanoi ettei kuulu ryhmään ja on silti laittanut videoita sinne ryhmään. Hoitoa tarvitsee.

Äänestä

No tässä tapauksessa vaikuttaa siltä, että persujen omassa tiedonsiirtoketjussa virhe on syntynyt.

Persu uhkasi valituksella, joten kaupungin hallinto suoritti itseoikaisun.

Siitä huolimatta persu moitti 13.1. valtuuston kokouksessa kaupunginhallintoa viivyttelystä.

On sitä joillakin otsaa.

Äänestä

Hallintojohtajan pitäisi siellä valvoa ja ohjeistaa virkansa puolesta, ettei tule tämmöisiä töpinkejä. Potkut pitäisi antaa. Ei osaa virassaan toimia.

Äänestä

Kuulemma valtuuston vpj;n oma moka täysin. Mutta kun on niin uuno ettei voi myöntää virhettään.

Äänestä
  • Voipi olla vikkaa niin sysissä kuin sepissäkin, mene tiedä kun ei ole nähnyt dokumentteja.

    Äänestä

Oliko se joku Antti joka mokasi.

Äänestä

Saikohan Polvinen kahdet läksiäislahjat?

Äänestä

Kyllä sai lahjat ja syötettiin..

Äänestä
Anonyymi00029

Äänestä
Anonyymi00031

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuhmon kaupunginhallitus on päättänyt pistää viimeisen valtuuston kokouksen uusiksi. Kukahan on syyllinen tällaiseen töppäilyyn?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu