VALTUUSTON KOKOUS UUSIKSI - kuka syyllinen töppäilyyn?

Anonyymi-ap

Kuhmon kaupunginhallitus on päättänyt pistää viimeisen valtuuston kokouksen uusiksi. Kukahan on syyllinen tällaiseen töppäilyyn?

30

1847

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kertaus on opintojen äiti.

    • Anonyymi

      Ei kai vaan valtuuston vpj. tehnyt röhlömin?

      • Anonyymi

        Ei kai se virheitä tee? Tolokun ukko.


    • Anonyymi

      Minkähän laulu nyt laulavat.

    • Anonyymi

      Aalto se heiluvi Kuhmossa!

    • Anonyymi

      Whatsupilla kutsuu kokoukseen väkeä, uskomatonta. No eikös tämäkin ole Persu niin se selittää kaiken.

    • Anonyymi

      Mikäs vika watsapissa? Siinähän lähettäjä voi seurata viestin läpimenoa ja vieläpä sitä onko vastaanottaja nähnyt viestin. Luetun ymmärtämistä sillä ei voi tarkastaa. Viestin lukeminen on vastaanottajan vastuulla, niin kuin sähköpostillakin lähetetyssä viestissä.

    • Anonyymi

      Hallintojohtaja Pinja Kyllönen siellä harjoittelee. Oekkeen hyvä valittiin siihen virkaan.

    • Anonyymi

      Ulos koko porukka ja uudet tilalle.

    • Anonyymi

      Puheenjohtaja tai vara pj kutsuu kokoukset koolle ei hallintojohtaja, hallintojohtaja on virassa, puheenjohtaja vaaleilla valittu 4 vuodeksi.

    • Anonyymi

      Kyllä herää kysymys onko Lipsonen pätevä koko hommaansa ?? Sanoo ettei olisi saanut viestiä eikä kuuluisi koko ryhmään mutta toisin nyt todistetaan. Ei tainnut tietää että viestin katsomisesta näkee että luettu :) Mitähän tästä ajattelisi ...

      • Anonyymi

        Eihän persut ymmärrä mitä ne väkäset tarkoittaa.


    • Anonyymi

      Ryhmäwhatsup viestit näkyy ryhmäläisillä, ne kokoukset voisi pitää siellä whatsupissa ei sido paikkaa voi olla vaikka wc pöntöllä. Jos ei osaa käyttää, voi todeta, en ole saanut mezitziä.

    • Anonyymi

      Whatsup kutsu ok?

    • Anonyymi

      Tällaista se joskus on täällä demokratiassa. Kansalaisella on oikeus valittaa jos omassa ajatusmaailmassaan kokee kokeneensa vääryyttä.

      Valitushan ei tässä tapauksessa lähtenyt, joten emme saaneet selvyyttä oliko se aiheellinen. Kaupungin hallinto valitsi pienemmän haitan vaihtoehdon, itseoikaisun, eikä lähtenyt lausuntorumbaan hallinto-oikeuden kanssa, mikä olisi ehkä viivästyttänyt päätösten toimeenpanoa.

      Tämä episodi varmaankin selkeyttää kutsunta menettelyä. Vaikutuksensa tällä lienee myös ehdokas asetteluun. Hintalappukin tällä tulee olemaan kun kutsutaan 27 valtuutettua ja virkamiehet pitämään uusi kokous, kokouspalkkiot ja kilometrirahat rullaavat. Kansalaisen oikeus on puhunut, leuka rintaan ja kohti uusia haasteita.

    • Anonyymi

      Onko Kuhmossa joku valtuusto ja jos on ni miksi on mikä on sen pointti

      • Anonyymi

        Keskustaa eli Kepua johdetaan päihde- ja mielenterveysyksiköstä. Kaekki politiikassa mukana. Mietipä sitä kun seuraavan kerran eänestät? Uhkasko viijjä sinunkin penskat mitättömästä syystä?


    • Anonyymi

      Hallintojohtajatar sai pikkujouluissa pakit kuhmolaiselta ukolta. Ai että naotin. Ai että nyt kostaisi koko kaupungille?

    • Anonyymi

      Joko se Terva-asuntojen 173000euron kavallus selvisi? Ylleensähän niissä on mukana koko joukkue. Että vihjeeksi vuoan.

    • Anonyymi

      Etellisen hallituksen, maahanmuuttajien ja median syy nyt ainakin

    • Anonyymi

      Lipsonen sanoi ettei kuulu ryhmään ja on silti laittanut videoita sinne ryhmään. Hoitoa tarvitsee.

    • Anonyymi

      No tässä tapauksessa vaikuttaa siltä, että persujen omassa tiedonsiirtoketjussa virhe on syntynyt.

      Persu uhkasi valituksella, joten kaupungin hallinto suoritti itseoikaisun.

      Siitä huolimatta persu moitti 13.1. valtuuston kokouksessa kaupunginhallintoa viivyttelystä.

      On sitä joillakin otsaa.

    • Anonyymi

      Hallintojohtajan pitäisi siellä valvoa ja ohjeistaa virkansa puolesta, ettei tule tämmöisiä töpinkejä. Potkut pitäisi antaa. Ei osaa virassaan toimia.

    • Anonyymi

      Kuulemma valtuuston vpj;n oma moka täysin. Mutta kun on niin uuno ettei voi myöntää virhettään.

      • Anonyymi

        Voipi olla vikkaa niin sysissä kuin sepissäkin, mene tiedä kun ei ole nähnyt dokumentteja.


    • Anonyymi

      Oliko se joku Antti joka mokasi.

    • Anonyymi

      Saikohan Polvinen kahdet läksiäislahjat?

    • Anonyymi

      Kyllä sai lahjat ja syötettiin..

    • Anonyymi

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3166
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2435
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      61
      1435
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1402
    5. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      12
      890
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      885
    7. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      311
      872
    8. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      807
    9. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      785
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      758
    Aihe