HOIDON ARVIOINTI

Terveyskeskus. Kolme päivää odotellut soittoa. Soitamme tähän numeroon SAMAN päivän aikana kertoo automaatti. Päivä voi olla sama,mutta varmaan ensi vuoden puolella.
14662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kyllä on mennyt terveyspalvelut alas soten jälkeen.kun ei edes muutaman minuutin takaisin soittoon ole aikaa. Missä vika,onko liian vähän henkilökuntaa,vai paljonko niitä takaisinsoittoja päivässä oikein on.

Äänestä
  • Mamut veivät rahat. Maahanmuuton kustannuksiin meni terveydenhuollon rahat.

    Äänestä

Ilmeisesti myös potilastoimistossa voi käydä kysymässä neuvoa. Kertokoon joku,ken tietää.

Äänestä
  • Niin voi ja kannattaakin ,jos kyse ajanvarauksesta sinne vaan!Turhaa odottaa sitä takaisin soittoa SAMANA PÄIVÄNÄ,joitain ehkä onnistaa?Kokemusta löytyy:soitin perjantaina aamulla takaisin soitto tiistaina (maanantai oli pyhä)iltapäivällä oudointa ,että tuttavani soitti tiistaina aamulla takaisin soitto saman päivän aamupäivällä, silti sanotaan, että otetaan yhteyttä soittojärjestyksessä!!! Ihan on mennyt päälaelleen koko tk!!!

    Äänestä

Voidaanko terveyskeskuksessa määrätä fysioterapiaan jos potilas ei itse halua? Käsitykseni mukaan ei pitäisi voida määrätä ilman potilaan omaa tahtoa.

Äänestä
  • Ei kai sinne ketään väkisin voida määrätä!!! Minä menisin mielelläni jos pääsisi sinne terveyskeskus fyssarille,kun yksityiselle ei ole varaa .Vaan kun ei pääse ei sitt millään.

    Äänestä

Marinin hallituksen tekemä sote,oli Naantalilaisille järkyttävä heikennys terveyspalveluihin. Oma lääkärikin pitäisi mukamas olla,no mulla on ollut viime vuonna neljä omalääkäriä. Kaupungin pitäisi kertoa asukkaille,että mikä on homman nimi.

Äänestä

Me kaikki tiedämme mikä on Castron malli. Se näkyy jo kaikkialla. Mallin mukaisesti useat maat ovat tyhjentäneet vankilat ja mielisairaalat lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois omasta maastaan.

Malli on saanut nimensä, kun Kuuba tyhjensi vankilat ja hullujenhuoneet yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta Yhdysvaltoihin. Näin saatiin roskaväki pois omasta maasta tuhoamaan sen maan turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut suostutaan ottamaan vastaan. Jopa Suomessa pudottiin tähän vanhanaikaiseen ansaan. Se on tehokasta hybridivaikuttamista, jonka avulla tuhotaan länsimaalaista taloutta ja kulttuuria. Venäjä harjoitti sitä mittavasti, kunnes itäraja suljettiin.

Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa oleskelumaassa keskenään. Näin heikennetään maan hallintoa ja hyvinvointia pysyvästi. Osa lähetetyistä matuista on valittu soluttautumaan hallintoon, jolloin vastaanottomaan tuhoaminen on tehokkaampaa. Onneksi kansanedustajat ovat valistuneita ja luonnollisesti tulevat kieltämään mamujen toiminnan julkisen sektorin alueella, jota kautta soluttautuminen tapahtuu.

Suomea on saatu huijattua, joka viisaiden viranomaisten toimilla varmasti päättyy lopullisesti lähiaikoina ennen kuin maa rapautuu hybridihyökkäyksien vuoksi.

Äänestä

Takaisin soitto on pelkkä vitsi. Ennen sieltä soitettiin takaisin, mutta nykyään ei soiteta ja jos soitetaan niin voi olla että vasta viikon päästäkin.

Äänestä
  • Täysin samaa mieltä, VITSI ,kannattaa mennä sinne paikanpäälle ,jos vain kykenee ja sielläkin voi mennä tunti kokemusta löytyy kovassa kuumeessa ja vatsakivussa yritin päästä näin nopeammin lääkäriin,mutta sitten vielä tän jonotuksen jälkeen yli kaks tuntia päivystys puolella ja sitten olikin jo esim.röntgen kiinni crp otettiin ,käskettiin ottaa parasetamolia ja kotiin...Ja SOITTAA seuraavana päivänä jollei helpota,Soitin ,mutta mehiläiseen lääkkeet sain sieltä ja alko helpottamaan.Maksu vähän korpes!!!Mutta alkuperäinen asia:ei sieltä hevillä soitella.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Täysin samaa mieltä, VITSI ,kannattaa mennä sinne paikanpäälle ,jos vain kykenee ja sielläkin voi mennä tunti kokemusta löytyy kovassa kuumeessa ja vatsakivussa yritin päästä näin nopeammin lääkäriin,mutta sitten vielä tän jonotuksen jälkeen yli kaks tuntia päivystys puolella ja sitten olikin jo esim.röntgen kiinni crp otettiin ,käskettiin ottaa parasetamolia ja kotiin...Ja SOITTAA seuraavana päivänä jollei helpota,Soitin ,mutta mehiläiseen lääkkeet sain sieltä ja alko helpottamaan.Maksu vähän korpes!!!Mutta alkuperäinen asia:ei sieltä hevillä soitella.

    Miksi siinä tkn potilastoimistossa ei voi olla useampaa hoitajaa ennen oli sentään 2 ,keskiviikkona jonotin tunnin ja vartin varatakseni lääkäriaikaa.Moni varmaan pitempäänkin?Lisää hoitajia pitäisi saada .Puhelin takaisin soitto ei toimi ,ihmiset menee paikanpäälle tilaamaan luullen että nopeuttaa asiaansa,no ei oikein pelitä sekään!!(riippuu tietysti päivästä)Hoitaja raukat saavat saavat haukut!Kyllä jostain pitää rahaa löytyä lisä henkilökuntaan.

    Äänestä

Ruuhkaiselle näyttää aina

Äänestä

Nyt hallitus suunnitelee että tekoäly hoitaisi hoidonarvioinnin huh huh
että tekoäly.
Ihan käsittämätöntä
Mitäs sitten kun kaikki menee pieleen tekoälyyn tulee toiminta häiriö ja vaikkapa
ihminen epäilee saavansa sydänkohtauksen ja teko äly suosittelee että jos vielä kolmenpäivän päästä on huono olo niin soittakaa uudeleen.
tapa se on tämäkin eipä tarvi kantaa vastuuta jos jokin menee pieleen senkun sanoo vaan että voivoi juuri silloin tekoälyssä oli jonkinlainen toiminta häiriö pahoittelemme. En vaan tiedä kenelle se pahoittelu on tarkoitettu sillä kyseinen potilas ei enään ole keskuudessamme.
Älkää nyt herran tähden laittako tälläistä tehtävää jonkun tekoälyn hoidettavaksi .

Äänestä

eipä siellä nytkään hommat toimi jos luet edeltä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Terveyskeskus. Kolme päivää odotellut soittoa. Soitamme tähän numeroon SAMAN päivän aikana kertoo automaatti. Päivä voi olla sama,mutta varmaan ensi vuoden puolella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu