YLE voisi tehdä jonkun maalaiskomediadraaman kylän poikamiehistä ja viiskymppisistä pareista.
Manninen tietenkin mukaan.
Manninen tietenkin mukaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kyllä. Brookea ja Ridgeä vastaavat henkilötkin on jo kuin luonnostaan...
Ehdottomasti pitäisi, metsäman olisi tumma ja komea Ridge, koneleidi kaunis ja viehättävä Brooke mutta kuka kummajainen olisi koneman?
KoneMan olis Thorne Forrester .Komea vaalea viikinki.
Pirre olis Sally .
Eihän siellä ole kuin pankonpäällispoikia.
Brooken on oltava sinkku, joka havittelee Ridgeä.... Ladu ei siis käy...
Kyllä saa. Eihän Tuusniemi ole Hollywood!
EIPÄ SE TIMO SITÄ OO HUOLINNA KUN TIMOLLA ON HELLU
Mani on poikamies ja harvahiuksinen joten ei käy
Hyvin käyvät!
Ridge ei oo nuin ruma .
Ridgeksi käy aivan hyvin tavallinen Tuusniemen maalaismies. Oman alueensa Ridge on aivan eri asia kuin oikeat komistukset maailmalla.
Paskakylien Ridget esiintyvät omassa sarjassaan!
Paskakylän kohellusta saamme seurata Kosula-eepoksesta. Alkaen prologista jonka alkusoitossa pölynimurikauppias herää erään Kosulalaisen töllin peräkamarista. Nostelee housunsa ja pyöräyttää henkselit olkien ja kiristää vyön jättäen tilaa odotettavissa olevalle aamupalalle. Edellisenä yönä legenda on saanut alkunsa...prologin eka kappale päättyy pölynimurikauppiaan huristaessa auringon nousuun velkaisella amerikan raudalla. Siitä se mölinä alkaa..
...olkien yli...kust. korjaus..sori siitä.
Mikä juttu tuo pölynimuri kauppias on ?
Siihen sarjan alkuun teksti söpöys varoitus.
Konemani kuulema kirjotushommissa. Hyvä tulee. Mehtämani vissiin jo etuseen haukku että voiko alemmas vajota.