Persujen Saksan aatevelipuolueen johtaja on lesbo ja puolisonsa aasialainen mamu

Anonyymi-ap

"Saksan äärioikeistopuolueen naispuheenjohtaja kääntää homoseksuaalisuutensa islamin kritiikiksi"

https://yle.fi/a/74-20135700

"Weidelin menestys puolueen sisällä rikkoo rajoja, sillä hän on julkisesti homoseksuaali. Hänen kumppaninsa on alun perin srilankalainen elokuvatuottaja Sarah Bossard. Parilla on kaksi adoptoitua lasta.

AfD on Saksan suurimmista puolueista ehkä jyrkimmin vastustanut seksuaalivähemmistöjen oikeuksia.

Weidelin mukaan hän ”ei ole AfD:ssä lesboudestaan huolimatta, vaan sen takia”. Vuonna 2017 Frankfurter Allgemeine -lehden haastattelussa hän muistutti, että AfD on nostanut esiin muslimien keskuudessa homoseksuaaleihin kohdistuvaa sortoa."

On nämä veijareita. Tynkkysellä mosambikilainen Alan ja Vigeliuksella Andrea Bonetti, joka viittaa tuonne "elelän veteliin".

Ja sitten ulistaan naamat punaisina mamujen haitallisuudesta, voi tsiisus....

Onkos Zuckerberg sitten muslimi tuolla logiikalla?

"Uudet säännöt Facebookiin ja Instagramiin: Homoja saa kutsua mielisairaiksi
Naisiin saa viitata jatkossa ”kotitalousesineinä” Metan alustoilla."

https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/8ac28a60-d40f-4e8f-849a-1220f4899688

23

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mamut kelpaa persuille sänkykumppaniksikin....

      • Anonyymi

        Ja erityisesti siihen tarkoitukseen.


      • Anonyymi

        Saksan kahes osavaltiossa afd on luokiteltu turvallisuus uhkaksi . Näin poliisi voi kuunnella heidän puheluitasn yms rikosteknistä seuraamista .


      • Anonyymi

        välineellistettyä maahanmuuttoa mamupatjoilta


    • Anonyymi

      Kaikki on "äärioikeistoa" kun itse on tarpeeksi kaukana vasemmalla.

      • Anonyymi

        Ja kaikki muu on äärivasemmistoa, kun on tarpeeksi kaukana oikealla?


      • Anonyymi

        Näinhän se menee. Nyt "äärioikeistoa" on Saksan ainoa juutalaisia ja Israelia tukeva puolue.

        Muut puolueet haluavat täyttää maan juutalaisia vihaavilla kehitysmaalaisilla.


      • Anonyymi

        No eipä natsit tai Putin voi olla enempää äärioikealla tai putoo reunan yli .


      • Anonyymi

        Onhan Saksan poliisi näitä äärioikeisto natsei pidättänyt ja isot räjähde ja ase arsenaalit löytänyt .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No eipä natsit tai Putin voi olla enempää äärioikealla tai putoo reunan yli .

        Putin ja äärivasemmisto on kuin kaksi marjaa.

        Molemmat näkevät mielikuvitusnatseja kaikkialla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Putin ja äärivasemmisto on kuin kaksi marjaa.

        Molemmat näkevät mielikuvitusnatseja kaikkialla.

        Miksikäs ohitit kokonaan sen tosiasian, että Putin itse on fasisti? Et halua suututtaa Kremliä kertomalla tosiasiaa?


    • Aloitus laittaa kyllä miettimään että ketkä oikeasti ovatkaan suvaitsevaisia ja ketkä suvaitsemattomia....

      • Anonyymi

        Ethän sinä vaan uhriudu? Etkö osaa poimia oikeistopopulismin/äärioikeiston kaksinaamaisuuden narratiivia, mitä aloitus tuo esiin? Se on tehty "persukielelle", jotta sanoma menisi ehkä jopa perillekin asti.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ethän sinä vaan uhriudu? Etkö osaa poimia oikeistopopulismin/äärioikeiston kaksinaamaisuuden narratiivia, mitä aloitus tuo esiin? Se on tehty "persukielelle", jotta sanoma menisi ehkä jopa perillekin asti.

        Kysymällä jotain uhriudun? Toki juuri itse vahvistit tuota mielikuvaa siitä että ns. suvaitsevaiset eivät suvaitse, teille muiden sanomiset ja tekemiset on kaksinaamaisuutta, kun oma suvaitsevaisuutenne ulottuu vain siihen että samanmieliset ovat kelvollisia ihmisiä, oma kupla paras kupla.

        On ne maailman persut ovelia kun tuokin alussa mainittu tyyppi näön vuoksi on seksuaalisuutensa ja puolisonsa valinnut, samoin tynkkyset ja vigeliukset ovat julkihomoja ja ulkolaiset puolisot vain puoluepropagandaa ja populismin vuoksi ylläpidettyä kulissia?


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ernst Röhm on kovassa huudossa laitaoikealla.


    • Anonyymi

      Olihan sekava vuodatus tämä aloitus.

      • Anonyymi

        Entäs jos AfD:n johtajan tilalla olisi ollut joku vihervasemmistolainen? Ei olisikaan muka ollut enää sekavaa?

        Ei voi kauhalla vaatia, jos on lusikalla annettu?


    • Anonyymi

      Uniper

      • Anonyymi

        Heterot ovat persupuolueissa kautta maailman pelkkää rälssiä. Jos arvostelevat homoja tai lesboja, erotetaan persupuolueesta "vasarankuvat päässä" ??!


    • Anonyymi

      Kuka on persujen Tom of Finland 2025?

      • Anonyymi

        Kruunaus tapahtuu persujen seuraavassa puoluekokouksessa. Kruunun asettaa paikoilleen itse homojen EU kuningas Sebu Tynkkynen.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kruunaus tapahtuu persujen seuraavassa puoluekokouksessa. Kruunun asettaa paikoilleen itse homojen EU kuningas Sebu Tynkkynen.

        Hihhuleita harmittaa vieläkin vietävästi se että heidän oma toope-toukonsa, tuo vasemman siiven sexi-papin pää sekosi, kun hiukan pääsi jonnekin omituisten otusten kerholla käymään ruotsissa. Toki aate velvoitti kun ne on kaikki jotenkin hitaalla käyviä, tyhmiä ja tunnevammaisia.
        Vaikka vihervasemmisto ja sdp kuinka koittaa niin niiden piirissä ja ympärillä hiihtelee vaan kaikenlaisia hihhulihomoja, tynkkynen sentään on eu-poliitikko, kyky osata hyödyntää homouttaan parempi, vai vaan kykenevämpi poliitikkona?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      94
      4151
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      26
      2268
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2126
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      101
      1942
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      391
      1732
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      143
      1329
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      100
      1249
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1045
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      956
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      78
      815
    Aihe