Koeajobusa.

Onko muita sporttimotoristeja joilla on ollut kuolattavana ja koeajaettavana, sekä valokuvattuna?
14226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Pasanen lopeta kiemurtelu. Superpyöriä ei pääse edes koeajamaan, ellei asiakas ole tuttu tai että hän todistaa ajotaitonsa muulla tavoin. Kotiin ei anneta superpyöriä eikä autoja, eikä niihin saa liimailla tarroja koeajon yhteydessä. Autoliikkeet ja maahantuojat järjestävät koeajopäiviä uutuusmalleille ja ne pitää varata etukäteen. Ajoaikaa varauksista riippuen on 15 minuuttia-1 tunti. Vaimo sai ajan tunniksi Volvolta. Koeajoautoissa on jäljitinsiru ja koeajon vakuutuksessa on koeajajalla omavastuu, joka on huomattava summa, yleensä 2500 euroa. Ei kannata kaahata eikä kolaroida.

Äänestä
  • Hauskaa jälleen ... tuttu ... tai ... todista ajotaitosi.

    Busa oli vain koeajossa ja kuolattavana.

    Onko fotoo aijata volvosta roiskeläpillä?

    Äänestä

Mitähän se Numba näillä kuvilla luulee tekevänsä?
Noh, ei ihan Busa, mutta tällaisella tuli joku vuosi takaperin ajeltua https://aijaa.com/xFJl9N
Jätti kyllä Ladat ja Skodillakit taakseen.

Äänestä
  • Kyllä varmasti jätti, kuten moni muukin moottoripyörä.

    Hienoa, todella sävähdyttävää, kihlattusihan on todistanut ajotaitonsa tuhansin sanoin, kyllä sellaisilla tarinoilla busan päiväksi saa kotiin.

    Äänestä

  • Sinähän olet myös ylivertainen ennakoiva sporttimotoristi kuten kihlattusi ylivertaiset, hekin osaavat ajaa takaperin.

    Miten keuliminen, poltitko rengasta, hoksasitko vahingossa miten ohjataan?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sinähän olet myös ylivertainen ennakoiva sporttimotoristi kuten kihlattusi ylivertaiset, hekin osaavat ajaa takaperin.

    Miten keuliminen, poltitko rengasta, hoksasitko vahingossa miten ohjataan?

    Valitettavasti ei ollut laiffi kyseessä. En ole ajanut enkä omistanut koskaan isoa pyörää.
    Pari serkkupoikaa on innokkaita motoristeja olleet koko elämänsä.

    laiffila

    Äänestä

Laiffi, kun menet tapaamaan kavereitasi vakiräkälääsi niin ota tuo foto mukaasi ja kerro että Lada ja Skodat jäi taakse, kaverisi on varmaan ihan Wuuf ja saat arvostusta kuten kihlattusikin, muista sanoa että ajoit ennakoivasti.

Äänestä
  • Pasanen on kännissä taas. Ei pitänyt kiinnostaa moottoripyörät yhtään ja nyt on jauhanut jotakin 70 kirjoitusta moottoripyöristä kuvia ja lisäkuvia kysellen ja lisäkuvan lisäkuvia.

    Äänestä


  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Pasanen on kännissä taas. Ei pitänyt kiinnostaa moottoripyörät yhtään ja nyt on jauhanut jotakin 70 kirjoitusta moottoripyöristä kuvia ja lisäkuvia kysellen ja lisäkuvan lisäkuvia.

    Sitä jänskättää ensi viikon Meilahden käynti, vetää viinaa ja yrittää rauhoittaa mieltään. Mutta josko sieltä nyt eutanasiapäätös tipahtaisi, maksajat kiittää.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Sitä jänskättää ensi viikon Meilahden käynti, vetää viinaa ja yrittää rauhoittaa mieltään. Mutta josko sieltä nyt eutanasiapäätös tipahtaisi, maksajat kiittää.

    Epäilen että Pasasella ei ole todellisia fyysisiä ongelmia, muita kuin ne jotka on tulleet jatkuvasta istumisesta ja makoilusta. Lihakset on surkastuneet ja pitkällä miehellä ne olisi tärkeää pitää kunnossa. Rytmihäiriöt tulleet tenuamisesta ja ylipainosta. Kun ei ole kulutusta, kaikki menee vyötärölle. Kuolemanpelko ajoi Suomeen ja valittaa kaikesta siinä samalla. Sairaseläkkeelle pääsi vain sen takia kun ei onnistu työt missään ammatissa, hermot meni ja lääkärit totesi toivottomaksi tapaukseksi. Jos lopettaisi ryyppäämisen ja vaihtaisi sen ulkoiluun, äijä olisi vuodessa kunnossa, ellei vauriot ole liian suuria.

    Äänestä

Naisten kanssa alpeilla yksinäinen motoreppureissaaja.

https://www.youtube.com/watch?v=omWEEY01LGE

Lapsiperheen isukkina yksin euroopan turneella myös koeajohaavebusalla.

Sitten lapsiperheen isukkina puoli vuotta thaileirillä muistona shortsit.

Äänestä

  • Simonkylässä sanotaan dösä ja Tampereella nysse eikä busa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko muita sporttimotoristeja joilla on ollut kuolattavana ja koeajaettavana, sekä valokuvattuna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu