http://www.e-pages.dk/ilkkapohjalainen/1705/article/2191943/4/1/render/?token=bd330e337f0e3506f4000eb54b8f8115&vl_app_id=fi.ilkkapohjalainen.areader&vl_app_version=1.21.0&vl_platform=android
Totta virkot, mutta tuota voi hiukan tarkentaa. Auto kyllä tulee kun ehtii mutta sillä tiedolla ei pitkälle päästä. Kuljetukset on saatu minimiin ihan valtakunnallisesti. Näistä lansseista on tullut ns.tarkistavia tai toteavian yksiköitä. He eivät enää kuljeta kuin tosi harvoin, laittavat omaiset viemään tai soittavat taksin paikalle. Joten nämä ns.ensihoitoyksiköt ovat vapaina pitkin ja poikin maakuntaa. Siitä johtuu jo yksistään se ettei kaupungeissa tavoiteajat toteudu MUTTA EI TOTEUDU MYÖSKÄÄN HOITOON PÄÄSY EIKÄ TASAPUOLISUUS TULE KOSKAAN TOTEUTUMAAN MISSÄÄN PÄIN SUOMEA, JOS MIKÄÄN NIIN TÄMÄ ON TOSI VAIKKA KUINKA SOTESSA YKSI KRITEERI OLI TASAPUOLISUUS JA PÄÄSY.
T. LVMSK joka vei jos omasta mielestä oli tarve.
Ambulanssia vaikea saada!
Anonyymi-ap
1
149
Vastaukset
- Anonyymi
Mää osti oman ampulanssin, löyty yksi myytävä ja on kunnossa, ei tarvi tilata, kun on oma ampulanssi pihalla, saa kävästä kaljaa hakemassa kaupasta ampulanssilla ja SDP:n Sosialistit ja ÄäriVasemmiston Kommunistit on kateellisia . kuten aina .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412034- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461260Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50972- 40789
- 14780
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637