teki suhun vaikutuksen äly vai ulkonäkö?
Kumpiko kaivatussasi
Anonyymi-ap
1142189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 114
Vanhimmat
Ulkonäkö teki ensin vaikutuksen, mutta äly vei lopullisesti jalat alta.
Miten voit tietää et hän on älykäs
Koska tunnen hänet ja olemme keskustelleet
Ok.
En muista, eikä sillä ole väliä. En kaipaa ketään.
-nukke
Pers ehkä, vaikka näyttää menneen...
T. ei auta meikäläistä.......
Hyvästi..
https://m.youtube.com/watch?v=hfmxO-HQ5rU
Painu sitten muualle kaipailua käsittelevältä palstalta.
Ulkonäkö. 🍉🍉
Et ole kovinkaan älykäs ihminen
Sanoisin kyllä että kosketus ja keho. Silloin kun hän kietoi kätensä ympärilleni ja veti kiinni itseensä. Ei mikään ole tuntunut niin hyvältä.
Niin, ensimmäistä kertaa....
https://m.youtube.com/watch?v=o5ESFeGw9b4
❤❤💤
Niinpä se hetki. En kestä.
Puheliaisuus.
Molemmat ja se tunne, että hänkin voi olla minusta kiinnostunut?
Jos noista pitää valita, niin äly. Enhän minä edes tiennyt miltä hän näyttää. Todellisuudessa tykästyin kuitenkin luonteeseen ja kiltteyteen, vaikka kyllä hän älykäskin on.
Miten voi ihastua ihmiseen, jota ei ole edes nähnyt?
No koska tämä palstan setä diggaa luonnehtia itseään mairittevassa valossa, oi totinen palstain lukija
Sanoisin, että hyvin helposti.
Miksi ei voisi? En mä ole muutenkaan koskaan ihastunut kenenkään ulkonäköön.
Ja mun täytyy kyllä todeta, että en pelkästään ihastunut, vaan rakastuin korviani myöten, ennen kun tiesin miltä hän näyttää.
Jos ei ole nähnyt henkilöä ja ihastuu, niin sinähän olet ihastunut mielikuvaan. Vähän niin kuin julkkisfanittaminen.
Nimenomaan ei, vaan ihastunut ihmiseen itseensä, hänen persoonaansa. Vaikka toista ei olisi nähnyt, niin hänen kanssaan on voinut viettää hyvinkin paljon aikaa ja hänet voi tuntea erittäin hyvin.
Kenestä julkkiksesta muka et ole nähnyt edes kuvaa, mutta olet viettänyt hänen kanssaan lukemattomia tunteja yhdessä?
Julkkis olisi ollut täysin vastakohtainen tilanne. Ihminen, josta on nähnyt vain kuvia ja josta tietää vain ulkonäön ja jota ei tunne lainkaan henkilökohtaisella tasolla. Nyt kuitenkin puhuttiin ihmisestä, jonka ulkonäöstä et tiedä mitään, mutta jonka tunnet ihmisenä hyvin ja erittäin henkilökohtaisella tasolla ja jonka kanssa olet viettänyt aikaa useita tunteja, melkeinpä joka ainoa päivä.
Täytyy sivusta todeta, että johan on kommentti. Tuo kommentti taitaa nyt kertoa lähinnä sinusta ja siitä millaiseksi sä tuon tilanteen oletat. Tuosta saa kuvan, että sinusta tuossa on pakko olla kyse jostain nettideittailun kaltaisesta jutusta. Kuitenkin on tilanteita, joissa ihmiset voivat tuntea toisensa jopa useita vuosia, ilman että ikinä tapaavat. Syy miksi eivät ole tavanneet tai miksi ulkonäöllä ei ole ollut väliä voi olla vaikkapa se, että kyseessä on alunperin ollut jokin ihan muunlainen suhde kuin deitailu tai siihen viittaava.
Jotensakin noin. Jos ihmisen on tuntenut 8 VUOTTA, josta tosin nuo tunteet heräsivät sen viimeisen 6 kuukauden aikana ennen tapaamista, niin kyllä hänet silleen ihan pikkiriikkisen paremmin tuntee kuin käytyään hänen kanssaan kerran kahvilla (= nähtyään hänet) 😁.
Ehkäpä niinkin. Taito on tallella. Yes!😜
Koitappa saada rakastumaan pelkkään ääneen
Oih, se on tosi helppoa.
Helpompaa on saada ärsyyntymään äänellään mu ihan en tiedä olenko siinä onnistunu ja tarkoitin ny ihan vaan pelkkään ääneen näkemättä ja ilman mitään ylimääräisiä limaisia lepertelyjä
Jokaisella on omat ristinsä kannettavana. On kai se totta, että osalla ihmisistä on ärsyttäväkin ääni. Itselläni on ääni sitä täysi toista sorttia, enkä todellakaan tajua miksi siihen aina ihastutaan. Ei sekään kauhean kivaa ole, kun sattuu usein. Ja kyllä,nimenomaan näkemättä ja lepertelemättä. En harrasta lepertelyjä.
No äly, tai se että oltiin suurimmaksi osaksi samalla aaltopituudella. Vaikka välillä testailikin omaa järjenjuoksuani, mutta taisi olla molemminpuolista.
Ystävällisyys oli eka juttu, mietin jälkeenpäin että onpa mukava nainen (ja maailman kauneimmat kasvot).
Ei noista kumpikaan, se innostuneisuus hänessä..mukaansatempaava ihana nainen joka saa vaikka lyhtypylväänkin tanssimaan...
Hauskasti kuvailtu 😂
sekä että silloin aikoihin ja luovuus huumori
Pirkät vaaleat hiukset ja ne rinnat 🤤
Ihastuin sisäiseen häneen ensin. En korona-aikana edes nähnyt kokonaan kasvoja maskin takaa ennen kuin olin jo ihastunut.
Molempi parempi. Tyhjä kuori ei kiinnosta.
Aluksi ei kumpikaan 😅. Katpoin, että ei helekatti mikä mies. Sitten kun naurultani tokenin, niin mietin, että ei hitto Mikä Mies 😍😍😍
Molemmat.
Lisään, että ensin kuitenkin ulkonäkö.
Persoona teki ensimmäisen. Niin ihana mies. Suloinen ja hellä.
Komea, pitkä ja tumma 😘
Häkellyttävän hyvännäköinen
Uhkeat rinnat.
Oli miehestä
Alkuun ulkonäkö ja kun osoittautui älykkääksi niin siinä se sitten oli.
Mistä se älykkyys kumpuaa
No ei ainakaan pernasta.
ATEISMI + RÖYHKEYS
Hyvin koulutettu sivistyneestä perheestä sekä tietenkin älynlahjoista. Tapasin vanhemmat ennen kuin mentiin naimisiin. Molemmat hyvin koulutettuja vaikka anoppi hieman skeptinen kun eri rotua ollaan. Onneksi itämaissa mies on se joka päättää joten asiassa ei ollut anopilla nokan koputtamista. Näin sen pitääkin mennä.
Eipä nuo kerro älykkyydestä mitään moisia idiootteja meillä suomessa jopa eduskunnassa
Mistä älykkyys kumpuaa, oli kysymys ja siihen vastaus. Ihan eri asia on, miten älykkyys ilmenee.
Molemmista tykkään, edelleen.
Ehkei kumpikaan edellämainituista kun ei vaikuttanut penaalin terävimmästä päästä, MUTTA
teki jollain omalla omituisella tavallaan vaikutuksen.
Aitous, huumori, herkkyys ja tietty epävarmuus.
Oltiin niin vähän kuitenkin tekemisissä, että onhan hänessä ollut jotain merkittävän tärkeää koska en ole häntä unohtanut vieläkään.
Ihmisessä on niin paljon enemmän kuin äly ja ulkonäkö. Ajatteleekohan sitä monikaan tänä päivänä?
Kai sä tajusit et mä esitin jopa tyhmempää kuin olin?
Tietty nää esitit tyhmempää kuin olitkaan.
Ei sun ois ees tarvinnut.. Nyt ois aika sun koota itsesi ihan kunnon äijäksi ja miettiä tämä storyn jatko eteenpäin...Mitä sinä toivot ja haluat?
... äijä ulkona palstalta ollut tovin.
Sä et olekaan niin tyhmä kuin miltä mä näytän.
Äly tietenkin
Ulkonäkö, myöhemmin luonne, älykkyys ja aitous. Usein ihmiset jotka oppivat elämässä teeskentelemään epävarmuuksien johdosta, eivät ymmärrä tai arvaa että ihmiset jotka eivät ole oppineet teeskentelemään, tunnistavat se välittömästi.
https://www.youtube.com/watch?v=OELXnR6dFHM
Tämä on niin totta!
Ei kumpikaan. Huumorintaju, lämpö ja ystävällisyys.
Uiddujoo
hahah
Minuun tekee vaikutuksen jos nainen lempeästi rakastaa minua. Niin että itkee kun minua itkettää ja on iloinen kanssani.
Lisään: jos nainen on tuollainen niin tahdon aina olla hänen kanssaan ja joka yö olla viekussa ja aina kiltisti ja kunnolla.
Myhverön paluu palstalle. Oumaigaad.
Myhverö on ihan liikkis. Ja oma, tunnistettava tyyli.
ÄLY tietenkin, ja munan koko!!
Tähän voin vain laittaa levollista ja hyvää yötä.
Nukkukaa hyvin.
🙏🏻 🌈
Taito ja omistautuminen.
😆😅🤣😂😊😉☺️
Sinkkuna olessa aina ulkonäkö edellä mennyt. Mutta aina parisuhteessa olessa ihastun muiden älyyn eikä ulkonäkö kiinnosta pätkääkään.
Pitäisi varmaan hypätä suhteesta toiseen lennossa että saisi paremmat kortit itselle, parisuhde mielessä.
Tuohan on juuri toisin päin kuin itselläni. Sinkkuna meni mikä vain mutta jos pidemmän aikaa joutuu samaa naamaa katsomaan niin sen on oltava sievä.
Pitkäaikainen valehtelu.
Hänen Sievät silmät, sievä ääni.
pieni äo
Kiltteys ja hyvä sydän tekee aina.
älytön ulkonäkö🤩😛
Muodot Venuksen daadirlandaa..
Luonnollinen seksikkyys.
Kyllä, uhkeat rinnat ja jumalaisen kaunis. Ei ryppyjä ym
Ei ole kaivattua sillai ja jos muistan järjestyksen oikein ni olemukseltaan niin samankaltainen kuin itsekin ettei helposti laske lähelleen ketään (joku satuttanut sen verran kovin) useimmiten naisen kohdalla asia niin on kun ei mies osannut arvostaa mitä hänellä oli ujous tuli mieleen se millainen itse olin joskus pienempänä tyttöjen suhteen nykyisin en taas niinkään enemmänkin kyyninen siihen riitti seurustelu yhden naisen kanssa joka opetti että kaikkiin naisiin ei voi luottaa ehkä siitä johtunee se että en itse ole osoittanu muuta kuin mielenkiintoni häneen en halua ainakaan olla se joka hänet rikkoisi vahingossakaan sekään kun ei ole mahdotonta johtunee toki enemmän että en niinkään helposti laske ketään lähelleni pikkuneiti tättärää taas enemmän ehkä siksikin että miksi hän halusi tuoda itseään niin paljon esille mu siihenkin riittää se kotona vanhemmalleen on huomaamaton oletuksena taas koska hän hän vähätteli itseään niin on luultavampaa että lähivanhempi oli häntä arvostellut melko ankarastikin kai lopulta
ÄLY EI TEE vaikutusta kehenkään
Kyllä se muhun ainakin tekee. Ulkonäkö taas ei tee lainkaan vaikutusta minuun.
Mites kun älyä ei enää ole?
Etkö tee mitään? Auttaaksesi?
Auttaakseni ketä?
Sitten se vaikutus on syytä olla jo tehtynä, jos on ollut tehdäkseen vaikutuksen.
Noista kahdesta ulkonäkö katoaa yleensä huomattavasti aiemmin, joten kannattaa olla tuossa mielessä enemmän huolissaan heistä, joihin tehdään vaikutus ulkonäöllä.
Miksi älyn lopulta tarvis tehdä vaikutusta mä tykkään tietää vähän kaikesta vähän jotain nääs kun tieto on todellista valtaa siksikin jopa hyvinkin että jopa tiedolla pystyy säikäyttämään ihmisiä hengiltä
Liekö kyseessä dementtia vai onko älyä koskaan ollutkaan
Äly, joka ilmenee hyvänä keskustelutaitona. Viestittelykin on mielenkiintoista, yllättävää ja humoristista, eikä puuduttavaa.
Ei liity älyyn
Ja koska et ymmärrä sitä, et ole kovinkaan älykäs
Liittyy, muttei matemaattiseen.
..😂
En jaksa edes vastata
Ulkonäkö. En ollut koskaan nähnyt mitään niin ihanaa. Hän on komea mies, mutta nyt tiedän, että olihan siinä muitakin juttuja, miksi ihastuin niin palavasti häneen.
Upea luonne.
Äly, ulkonäkö ja luonne. Vaikka kaikki ois huonommat, niin hän ois silti ihanin nainen.
Pohjoisen kaunotar.
Menkää sinne pohjoiseen ,siellä rupeaa kyllästyttää vuodessa ,nimittäin kaikki on siellä niitä.
Ei äly, koska hän ei ole tehnyt Mensan testiä...
Kokeilin, mutta oli liian vaikea.
Ainoa ketä rakastan
En halua eritellä ihanaa kokonaisuutta. Kultainen luonne.
Henkinen yhteenkuuluvaisuuden tunne ja tapahtui jotain sellaista mitä en osaa selittää.
Ehdottomasti äly. Varmaan harrastaa liikuntaakin, mutta monestihan urheilijat/urheilevat ei oo niinkään komeita vaan nimenomaan älykkäitä.
Mistä tuon repäsit? 🙂
hyvä jumala mitä sontaa
Rakastan hänessä molempia asioita, niin kuin itsessänikin.