Maailmalla särjetään autoja johtuen EMuskin puheista ja kirjoituksista.
ettekö pelkää että autonne rikotaan?
30
477
Vastaukset
- Anonyymi
Ja särkijät jäävät kiinni Teslan 24/7 ympäristönvalvonnan takia. Videot ovat niin tarkkoja, että tunnistaminen on helppoa ellei ole peittänyt kasvojaan.
- Anonyymi
Kukapa sitä ilman maskia/naamaria rikoksia tekisi ? No ehkä joku älykääpiö ? sama kuin astelisi poliisiasemalle savuava ase kädessä.
- Anonyymi
Teslan halpiskameroiden kuvanlaatu on luokkaa Poliisi-tv suoraan 90-luvulta.
- Anonyymi
Musk ennen sdp
Nyt jotain muuta
Sosialistit ampuvat Trumppia ja särkevät Tesloja.
Vankilaan nämä epäihmiset kuuluvat.
Ihmishirviöitä ovat.
Toisen omaisuuden rikkominen on rikos
Tiedoksi punikeille- Anonyymi
EMusk kannattaa ja markkinoi natsi/fasistipuoluetta Saksassa. Mieti sitä hetken aikaa:
natsi/fasisti
puolue
Saksassa.
Mietitkö hetken?
- Anonyymi
Oma valkoinen salama käy ja voi hyvin ilmaisella tuulivoima pörssisähköllä
- Anonyymi
Mikä vakuutus korvaa ilkivallan ja mikä on omavastuu?
Nimim. Naapurin Tesla särjettiin.- Anonyymi
Odottanut korjausta n. Kuukauden ja korjausaika-arvio viikon verran.
- Anonyymi
Jotkut anarkistit asialla.
- Anonyymi
Kasko ja osakasko korvaa ilkivallan. Omavastuu voi olla tyypillisesti 150-200 euroa ja vakuutusehdoista kiinni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kasko ja osakasko korvaa ilkivallan. Omavastuu voi olla tyypillisesti 150-200 euroa ja vakuutusehdoista kiinni.
Naapurin Tesla odottaa korjausta. Ehkä joskus kesällä.
- Anonyymi
Mitä enemmän Musk toilailee sitä enemmän Tesloja rikotaan.
- Anonyymi
Eipä niitä Tesloja tarvitse pahemmin rikkoa, nehän nyt hajoilee ihan itsestään
ja täysin omia aikojaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä niitä Tesloja tarvitse pahemmin rikkoa, nehän nyt hajoilee ihan itsestään
ja täysin omia aikojaan.Niinkö, kerro toki tarkemmin?
- Anonyymi
Miksi yksityinen auton omistaja olisi jotenkin jonkun julkisuuden henkilön kannattaja?
ja vaikka olisi niin mitä sitten. Suomessa on mielipidevapaus kun viimeksi Finlexistä tarkistin.- Anonyymi
Olet oikeassa, Suomessa on mielipidevapaus ja vielä kun sen mielipiteensä malttaa pitää omana tietonaan, eikä sano sitä ääneen niin homma toimii.
- Anonyymi
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/historiallinen-kaanne-teslan-myynti-kaantyi-ensimmaista-kertaa-laskuun/132315c1-15be-4068-806b-a91791e37d10
Eihän kukaan uskalla ostaa Teslaa kun joku rakkari potkii sen hajalle. - Anonyymi
Tesloja rikotaan niin paljon, että poliisia ei enää kiinnosta.
- Anonyymi
"mikset myynyt pois?"
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"mikset myynyt pois?"
Missä tämä tapahtui?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä tämä tapahtui?
Onpa välinpitämätön , jos oikeasti pitää paikkansa.
- Anonyymi
Oon kuullu että ne hajoaa ihan laadun takia
- Anonyymi
Poliisi käsittelee nuo asiat ihan samalla tapaa riippumatta auton merkistä.
- Anonyymi
TROLLITEHTAAN DISSAUS AVAUS! ! ! ÄLÄ KOMMENTOI ! ! TROLLI JÄTKÄ ITE RYYYYSSÄ JA ÄÄRIOIKEISTOA. .PIETARIN TROLLITEHTAAN JÄSEN JA USAN PAHIN VIHOLLINEN ! ! ÄLÄ RUOKI TROLLIA ! ! ÄLÄ KOMMENTOI ! !
- Anonyymi
Sitä varten on vakuutukset. Käyttötavaraahan autot ovat, ei siinä ole henki tai rahat kyseessä.
- Anonyymi
Tai että jälleenmyynti arvo romahtaa?
- Anonyymi
Eikö se ole jo tarpeeksi kova häpeä että ajaa teslalla? pitääkö se vielä rikkoa.
- Anonyymi
Ajaako aloittaja ilman vakuutusta?
- Anonyymi
Totuus sattuu
- Anonyymi
https://www.nbcnews.com/news/crime-courts/tesla-facilities-face-wave-attacks-elon-musk-delves-politics-rcna195458
There have been at least 10 acts of vandalism against Tesla vehicles
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447786
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/774984Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593859Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu803797- 983559
- 553193
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod723166Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint342568IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2112202- 521678